23-24 czerwca 2012 Szczyrk - VIII Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej w piłce nożnej

« powrót

 
VIII Mistrzostwa Polski 
Branży Motoryzacyjnej
w piłce nożnej – Szczyrk 2012
 
 
W dniach 23-24 czerwca 2012r. w Szczyrku odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Branży Motoryzacyjnej w piłce nożnej. Do rywalizacji przystąpiło 28 drużyn reprezentujących zakłady pracy z całej Polski. Mistrzostwa przebiegały w świetnej, sportowej atmosferze a drużyny mimo zaciętej rywalizacji na boisku, umiały pogodzić rywalizację sportową z dobrą zabawą.
W pierwszym dniu turnieju rozegrano mecze fazy grupowej, które w bardzo dużym stopniu pokazały siłę sportową poszczególnych ekip. Na szczególną uwagę zasługują zwycięstwa grupowe drużyn: Synthos Dwory Oświęcim i Marbo Międzychód, które już od dawna pukają do czołówki każdych zawodów. Bardzo dobrze zaprezentowały się w pierwszym dniu zawodów obrońcy tytułu mistrzowskiego, zespół Sitech Polkowice, oraz kilka firm które zawsze meldują się w czołówce mistrzostw takich jak: Brembo Częstochowa, Autoliv Poland, Ronal Wałbrzych i Magna Formpol Tychy. Wiele innych zespołów nie myślały jednak składać broni co potwierdziło się w kolejnych fazach turnieju.
Drugi dzień mistrzostw rozpoczęliśmy jak zwykle meczami o „Puchar Pocieszenia”, który wywalczyła drużyna Volvo Polska, pokonując w finale D&D Resory Lublin 3-2.
W II rundzie turnieju największą niespodzianką było odpadnięcie zespołu Brembo Częstochowa, które musiało uznać wyższość turniejowemu debiutantowi Proseat Bielsko-Biała. Do ćwierćfinałów poza kilkoma firmami, które zawsze należały do czołówki turniejów branży motoryzacyjnej pojawiło się kilka zespołów, które znalazły się tam dość niespodziewanie, ale w pełni zasłużenie. Poza wspomnianym zespołem Proseat, do ¼ awansowały również zespoły Marbo Międzychód i Valeo Czechowice-Dziedzice, które nigdy nie osiągały wielkich sukcesów w dotychczasowych edycjach mistrzostw. W fazie ćwierćfinałowej drużyna z Marbo, pokonał inną rewelacje turnieju Valeo Czechowice-Dziedzice 2-1. W pozostałych meczach ćwierćfinałowych Ronal Wałbrzych zwyciężył Proseat 4-2, Sitech pokonał Ronal Jelcz Laskowice 5-1, a Tristone Wałbrzych po zaciętym meczu 2-1 zwyciężył Magnę Formpol Tychy.
W półfinałach mistrzostw, Marbo musiało uznać wyższość jednemu z faworytów turnieju drużynie Tristone Wałbrzych przegrywając 2-5, a drużyna Ronal Wałbrzych po wyrównanej walce przegrała z obrońcą tytułu Sitechem Polkowice 0-1. W finale według zgodnej opinii spotkały się dwie najsilniejsze drużyny mistrzostw: Sitech Polkowice i Tristone Wałbrzych. Zespół z Polkowic, po emocjonującym meczu zwyciężył 1-0 i tym samym obronił tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem w Zakopanem. W meczu o trzecie miejsce Marbo wygrało z przetrzebionym kontuzjami Ronalem 5-1.
Organizatorzy dziękują wszystkim drużynom za uczestnictwo w zawodach, zapraszając jednocześnie na kolejną edycję Halowych Mistrzostw Polski, które jak zawsze zapowiadają się niezwykle emocjonująco.
 
 
Wyniki:
 
 
 
Grupa A
 
Wyniki
Magna Formpol Tychy
4 : 5
Proseat Bielsko-Biała
Volvo Polska
0 : 4
Ronal Jelcz-Laskowice
Magna Formpol Tychy
8 : 2
Volvo Polska
Proseat Bielsko-Biała
2 : 5
Ronal Jelcz-Laskowice
Magna Formpol Tychy
4 : 2
Ronal Jelcz-Laskowice
Volvo Polska
0 : 8
Proseat Bielsko-Biała
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Magna Formpol Tychy
6
16 - 9
awans do II rundy
2. Ronal Jelcz-Laskowice
6
11 - 6
awans do II rundy
3. Proseat Bielsko-Biała
6
15 - 9
awans do II rundy
4. Volvo Polska
0
2 - 20
puchar pocieszenia
 
Grupa B
 
Wyniki
GKN Driveline Oleśnica
4 : 0
D&D Resory Lublin
Synthos Dwory Oświęcim
2 : 0
TB Truck Nadarzyn
GKN Driveline Oleśnica
0 : 3
Synthos Dwory Oświęcim
D&D Resory Lublin
0 : 1
TB Truck Nadarzyn
GKN Driveline Oleśnica
7 : 1
TB Truck Nadarzyn
Synthos Dwory Oświęcim
4 : 1
D&D Resory Lublin
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Synthos Dwory Oświęcim
9
9 - 1
awans do II rundy
2. GKN Driveline Oleśnica
6
11 - 4
awans do II rundy
3. TB Truck Nadarzyn
3
2 - 9
awans do II rundy
4. D&D Resory Lublin
0
1 - 9
puchar pocieszenia
 
Grupa C
 
Wyniki
Ronal Wałbrzych
2 : 0
Valeo Czechowice-Dziedzice
Delphi Ostrów Wlkp.
1 : 1
Faurecia Grójec
Ronal Wałbrzych
4 : 0
Delphi Ostrów Wlkp.
Valeo Czechowice-Dziedzice
2 : 0
Faurecia Grójec
Ronal Wałbrzych
1 : 0
Faurecia Grójec
Delphi Ostrów Wlkp.
1 : 4
Valeo Czechowice-Dziedzice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Ronal Wałbrzych
9
7 - 0
awans do II rundy
2. Valeo Czechowice-Dziedzice
6
6 - 3
awans do II rundy
3. Faurecia Grójec
1
1 - 4
awans do II rundy
4. Delphi Ostrów Wlkp.
1
2 - 9
puchar pocieszenia
 
Grupa D
 
Wyniki
Sitech Polkowice
4 : 0
Hart Opole
Magneti Marelli Sosnowiec
0 : 2
Metalodlew Kraków
Sitech Polkowice
6 : 1
Magneti Marelli Sosnowiec
Hart Opole
0 : 4
Metalodlew Kraków
Sitech Polkowice
5 : 0
Metalodlew Kraków
Magneti Marelli Sosnowiec
2 : 5
Hart Opole
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Sitech Polkowice
9
15 - 1
awans do II rundy
2. Metalodlew Kraków
6
6 - 5
awans do II rundy
3. Hart Opole
3
5 - 10
awans do II rundy
4. Magneti Marelli Sosnowiec
0
3 - 13
puchar pocieszenia
 
Grupa E
 
Wyniki
Autoliv Poland
3 : 1
Pro-Cars Tychy
Faurecia Struktury Wałbrzych
2 : 1
Eaton Bielsko-Biała
Autoliv Poland
6 : 3
Faurecia Struktury Wałbrzych
Pro-Cars Tychy
3 : 0
Eaton Bielsko-Biała
Autoliv Poland
8 : 0
Eaton Bielsko-Biała
Faurecia Struktury Wałbrzych
1 : 3
Pro-Cars Tychy
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Autoliv Poland
9
17 - 4
awans do II rundy
2. Pro-Cars Tychy
6
7 - 4
awans do II rundy
3. Faurecia Struktury Wałbrzych
3
6 - 10
awans do II rundy
4. Eaton Bielsko-Biała
0
1 - 13
puchar pocieszenia
 
Grupa F
 
Wyniki
Tristone Wałbrzych
1 : 1
Auto Partner Bieruń
Voss Legnickie Pole
0 : 5
Brembo Częstochowa
Tristone Wałbrzych
9 : 1
Voss Legnickie Pole
Auto Partner Bieruń
0 : 2
Brembo Częstochowa
Tristone Wałbrzych
0 : 1
Brembo Częstochowa
Voss Legnickie Pole
0 : 6
Auto Partner Bieruń
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Brembo Częstochowa
9
8 - 0
awans do II rundy
2. Tristone Wałbrzych
4
10 - 3
awans do II rundy
3. Auto Partner Bieruń
4
7 - 3
awans do II rundy
4. Voss Legnickie Pole
0
1 - 20
puchar pocieszenia
 
Grupa G
 
Wyniki
Kirchhoff Mielec
3 : 1
Volkswagen Poznań
Marbo Międzychód
3 : 0
Autoneum Katowice
Kirchhoff Mielec
2 : 3
Marbo Międzychód
Volkswagen Poznań
0 : 2
Autoneum Katowice
Kirchhoff Mielec
4 : 0
Autoneum Katowice
Marbo Międzychód
4 : 0
Volkswagen Poznań
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Marbo Międzychód
9
10 - 2
awans do II rundy
2. Kirchhoff Mielec
6
9 - 4
awans do II rundy
3. Autoneum Katowice
3
2 - 7
awans do II rundy
4. Volkswagen Poznań
0
1 - 9
puchar pocieszenia
 
 
Puchar Pocieszenia
 
 
Grupa X
 
Wyniki
Volvo Polska
3 : 1
Delphi Ostrów Wlkp.
Eaton Bielsko-Biała
1 : 1
Volkswagen Poznań
Volvo Polska
4 : 2
Eaton Bielsko-Biała
Delphi Ostrów Wlkp.
2 : 0
Volkswagen Poznań
Volvo Polska
2 : 1
Volkswagen Poznań
Delphi Ostrów Wlkp.
3 : 7
Eaton Bielsko-Biała
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. Volvo Polska
9
9 - 4
2. Eaton Bielsko-Biała
4
10 - 8
3. Delphi Ostrów Wlkp.
3
6 - 10
4. Volkswagen Poznań
1
2 - 5
 
Grupa Y
 
Wyniki
D&D Resory Lublin
2 : 0
Magneti Marelli Sosnowiec
Magneti Marelli Sosnowiec
0 : 3
Voss Legnickie Pole
D&D Resory Lublin
6 : 2
Voss Legnickie Pole
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. D&D Resory Lublin
6
8 - 2
2. Voss Legnickie Pole
3
5 - 6
3. Magneti Marelli Sosnowiec
0
0 - 5
 
 
Finał Pucharu Pocieszenia
Volvo Polska
3 : 2
D&D Resory Lublin
 
 
 
II Runda grupowa
 
 
Grupa I
 
Wyniki
GKN Driveline Oleśnica
0 : 0
Faurecia Grójec
Magna Formpol Tychy
6 : 1
Faurecia Grójec
Magna Formpol Tychy
3 : 1
GKN Driveline Oleśnica
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Magna Formpol Tychy
6
9 - 2
awans do ¼ finału
2. GKN Driveline Oleśnica
1
1 - 3
 
3. Faurecia Grójec
1
1 - 6
 
 
Grupa II
 
Wyniki
Valeo Czechowice-Dziedzice
2 : 1
Hart Opole
Synthos Dwory Oświęcim
3 : 2
Hart Opole
Synthos Dwory Oświęcim
0 : 3
Valeo Czechowice-Dziedzice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Valeo Czechowice-Dziedzice
6
5 - 1
awans do ¼ finału
2. Synthos Dwory Oświęcim
3
2 - 5
 
3. Hart Opole
0
3 - 5
 
 
Grupa III
 
Wyniki
Metalodlew Kraków
9 : 3
Faurecia Struktury Wałbrzych
Ronal Wałbrzych
3 : 0
Faurecia Struktury Wałbrzych
Ronal Wałbrzych
8 : 0
Metalodlew Kraków
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Ronal Wałbrzych
6
11 - 0
awans do ¼ finału
2. Metalodlew Kraków
3
9 - 11
 
3. Faurecia Struktury Wałbrzych
0
3 - 12
 
 
Grupa IV
 
Wyniki
Procars Tychy
0 : 2
Auto Partner Bieruń
Sitech Polkowice
3 : 1
Auto Partner Bieruń
Sitech Polkowice
1 : 0
Procars Tychy
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Sitech Polkowice
6
4 - 1
awans do ¼ finału
2. Auto Partner Bieruń
3
3 - 3
 
3. Procars Tychy
0
0 - 3
 
 
Grupa V
 
Wyniki
Tristone Wałbrzych
9 : 0
Autoneum Katowice
Autoliv Poland
6 : 1
Autoneum Katowice
Autoliv Poland
0 : 5
Tristone Wałbrzych
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Tristone Wałbrzych
6
14 - 0
awans do ¼ finału
2. Autoliv Poland
3
6 - 6
 
3. Autoneum Katowice
0
1 - 15
 
 
Grupa VI
 
Wyniki
Kirchhoff Mielec
1 : 2
Proseat Bielsko-Biała
Brembo Częstochowa
1 : 2
Proseat Bielsko-Biała
Brembo Częstochowa
1 : 1
Kirchhoff Mielec
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Proseat Bielsko-Biała
6
4 - 2
awans do ¼ finału
2. Brembo Częstochowa
1
2 - 3
 
3. Kirchhoff Mielec
1
2 - 3
 
 
Grupa VII
 
Wyniki
Ronal Jelcz-Laskowice
4 : 0
TB Truck Nadarzyn
Marbo Międzychód
10 : 1
TB Truck Nadarzyn
Marbo Międzychód
3 : 2
Ronal Jelcz-Laskowice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Marbo Międzychód
6
13 - 3
awans do ¼ finału
2. Ronal Jelcz-Laskowice
3
6 - 3
awans do ¼ finału
3. TB Truck Nadarzyn
0
1 - 14
 
 
 
Faza finałowa
 
 
 
¼ Finału
Marbo Międzychód
2 : 1
Valeo Czechowice-Dziedzice
Tristone Wałbrzych
2 : 1
Magna Formpol Tychy
Ronal Jelcz-Laskowice
1 : 5
Sitech Polkowice
Ronal Wałbrzych
4 : 2
Proseat Bielsko-Biała
 
½ Finału
Marbo Międzychód
2 : 5
Tristone Wałbrzych
Sitech Polkowice
1 : 0
Ronal Wałbrzych
 
 
Mecz o 3 miejsce
Marbo Międzychód
5 : 1
Ronal Wałbrzych
 
 
FINAŁ TURNIEJU
Tristone Wałbrzych
0 : 1
Sitech Polkowice
 
Puchar Fair-Play
Delphi Ostrów Wlkp.
 
Nagrody indywidualne
Król strzelców
Patryk Smolarek
Marbo Międzychód
Najlepszy piłkarz
Sebastian Szala
Sitech Polkowice
Najlepszy bramkarz
Paweł Łużny
Sitech Polkowice
 
 
Wyróżnienia
Łukasz Drąg
Tristone Wałbrzych
Kamil Drąg
Tristone Wałbrzych
Krzysztof Lakus
Ronal Wałbrzych
 
 
Tabela strzelców turnieju:
Patryk Smolarek
Marbo Międzychód
14
Maciej Jędrzejko
Proseat Bielsko-Biała
11
Łukasz Drąg
Tristone Wałbrzych
10
Radosław Florek
Autoliv Poland
10
Zdzisław Pyrdoł
Ronal Wałbrzych
9
Tomasz Zieliński
Magna Formpol Tychy
8
 
 
Klasyfikacja końcowa:
I
Sitech Polkowice
II
Tristone Wałbrzych
III
Marbo Międzychód
IV
Ronal Wałbrzych
V - VIII
Valeo Czechowice-Dziedzice
 
Magna Formpol Tychy
 
Ronal Jelcz-Laskowice
 
Proseat Bielsko-Biała
IX - XIV
Brembo Częstochowa
 
Autoliv Polska
 
Auto Partner Bieruń
 
Metalodlew Kraków
 
Synthos Dwory Oświęcim
 
GKN Driveline Oleśnica
XV - XXI
Faurecia Grójec
 
Hart Opole
 
Faurecia Struktury Wałbrzych
 
Procars Tychy
 
Autoneum Katowice
 
Kirchhoff Mielec
 
TB Truck Nadarzyn
XXII
Volvo Polska
XXIII - XXVIII
D&D Resory Lublin
 
Voss Legnickie Pole
 
Magneti Marelli Sosnowiec
 
Eaton Bielsko-Biała
 
Delphi Ostrów Wlkp.
 
Volkswagen Poznań
 

                                 Logistyka                                             
..