20-21 października 2012 Kraków - I Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce

« powrót

 
 
I Otwarte Mistrzostwa Polski 
Drużyn Amatorskich w siatkówce
Kraków 2012
 
W dniach 20-21 października 2012r. w hali sportowej OSiR Kolna w Krakowie, odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce. W dwudniowych zawodach wzięło udział aż 24 zespoły z całego kraju, reprezentujące zakłady pracy, TKKF-y, organizacje sportowe i pozasportowe. Mistrzostwa były rozgrywane w trzech kategoriach: kobiet, oldboyów U-35, oraz open.
W pierwszym dniu wyłoniono zwycięzców w rywalizacji kobiet, oraz oldboyów. W kategorii kobiet, najlepsza okazała się drużyna Stacja Nowa Gdynia z Łodzi, która w meczu o pierwsze miejsce zwyciężyła z drużyną Dream Team Łódź. W rywalizacji oldboyów, najlepsza okazała się drużyna KRD Wrocław, pozostawiając w pokonanym polu zespoły Intermarine Oldboys, oraz Starycz Światowid.
W kategorii open, po dwudniowej, zaciętej rywalizacji tytuł mistrzowski wywalczyła drużyna Madej-Pak Kraków, która zwyciężyła w meczu finałowym z ekipą Opolskiej Grupy Geodezyjnej. Trzecie miejsca ex-equo zajęły drużyny Wkręt-Met i Intermarine Gdynia. Na piątych miejscach sklasyfikowane zostały zespoły, które zakończyły rywalizację na fazie ćwierćfinałów mistrzostw. Były to: Sanibud Łódź, Classa Polska, GPF Tarnów i Wkrótce Białołęka. Puchar fair-play mistrzostw został przyznany drużynie Wkrótce Białołęka.
Dwudniowa rywalizacja przebiegała w doskonałej sportowej atmosferze a bardzo duże zainteresowanie zawodami, pozwala przypuszczać, że turniej ten wejdzie na stałe do kalendarza amatorskich imprez sportowych, organizowanych w naszym kraju.
Organizatorzy serdecznie dziękują za uczestnictwo wszystkim zespołom, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych edycjach mistrzostwach.
 
 
 
Wyniki:
 
 
Grupa A
 
Wyniki
Telekomunikacja Polska
0 : 2 (18:25, 26:28)
GPF Tarnów
Delphi Kraków
0 : 2 (15:25, 20:25)
Classa Polska
Telekomunikacja Polska
2 : 1 (25;16, 20:25, 15:10)
Delphi Kraków
GPF Tarnów
2 : 0 (25:19, 25:22)
Classa Polska
Classa Polska
1 : 2 (25:21, 23:25, 8:15)
Telekomunikacja Polska
Delphi Kraków
1 : 2 (16:25, 25:22, 8:15)
GPF Tarnów
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. GPF Tarnów
8
6 - 1
awans do II rundy
2. Telekomunikacja Polska
4
4 - 4
awans do II rundy
3. Classa Polska
4
3 - 4
awans do II rundy
4. Delphi Kraków
2
2 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa B
 
Wyniki
Brukland Łódź
1 : 2 (25:23, 18:25, 8:15)
Miasto i Gmina Połaniec
Madej-Pak Kraków
2 : 0 (25:6, 25:15)
Molex Sulęcin
Brukland Łódź
0 : 2 (15:25, 13:25)
Madej-Pak Kraków
Miasto i Gmina Połaniec
2 : 0 (25:12, 25:4)
Molex Sulęcin
Molex Sulęcin
0 : 2 (22:25, 14:25)
Brukland Łódź
Madej-Pak Kraków
2 : 0 (25:17, 25:17)
Miasto i Gmina Połaniec
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Madej-Pak Kraków
9
6 - 0
awans do II rundy
2. Miasto i Gmina Połaniec
5
4 - 3
awans do II rundy
3. Brukland Łódź
4
3 - 4
awans do II rundy
4. Molex Sulęcin
0
0 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa C
 
Wyniki
PKS Wejherowo
2 : 1 (12:25, 25:20, 15:6)
Skoplast Volley
Wkrótce Białołęka
1 : 2 (25:19, 18:25, 11:15)
Sanibud Łódź
PKS Wejherowo
0 : 2 (16:25, 14:25)
Wkrótce Białołęka
Skoplast Volley
1 : 2 (17:25, 25:20, 15:17)
Sanibud Łódź
Sanibud Łódź
2 : 0 (25:12, 25:18)
PKS Wejherowo
Wkrótce Białołęka
2 : 0 (25:17, 27:25)
Skoplast Volley
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Sanibud Łódź
7
6 - 2
awans do II rundy
2. Wkrótce Białołęka
7
5 - 2
awans do II rundy
3. PKS Wejherowo
2
2 - 5
awans do II rundy
4. Skoplast Volley
2
2 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa D
 
Wyniki
GLKS Siatkarz Drużbice
0 : 2 (19:25, 14:25)
Stacja Nowa Gdynia
Dream Team Łódź
2 : 0 (25:22, 25:18)
KS Dwójka Kraków
GLKS Siatkarz Drużbice
0 : 2 (22:25, 13:25)
Dream Team Łódź
Stacja Nowa Gdynia
2 : 0 (31:29, 25:23)
KS Dwójka Kraków
KS Dwójka Kraków
2 : 0 (25:19, 25:21)
GLKS Siatkarz Drużbice
Dream Team Łódź
1 : 2 (21:25, 25:19, 15:9)
Stacja Nowa Gdynia
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Stacja Nowa Gdynia
8
6 - 1
awans do II rundy
2. Dream Team Łódź
7
5 - 2
awans do II rundy
3. KS Dwójka Kraków
3
2 - 4
awans do II rundy
4. GLKS Siatkarz Drużbice
0
0 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa E
 
Wyniki
KRD Wrocław
2 : 0 (25:13, 27:25)
Intermarine Oldboys
Starycz Światowid
2 : 0 (25:11, 27:25)
Infosys BPO Łódź
KRD Wrocław
2 : 0 (25:15, 25:22)
Starycz Światowid
Intermarine Oldboys
2 : 1 (24:26, 26:24, 15:4)
Infosys BPO Łódź
Infosys BPO Łódź
0 : 2 (19:25, 8:25)
KRD Wrocław
Starycz Światowid
2 : 1 (16:25, 25:19, 16:14)
Intermarine Oldboys
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. KRD Wrocław
9
6 - 0
awans do II rundy
2. Starycz Światowid
5
4 - 3
awans do II rundy
3. Intermarine Oldboys
3
3 - 5
awans do II rundy
4. Infosys BPO Łódź
1
1 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa F
 
Wyniki
Wkręt-Met
0 : 2 (19:25, 15:25)
Opolska Grupa Geodezyjna
Beskid Brunary
0 : 2 (20:25, 23:25)
Intermarine Gdynia
Wkręt-Met
2 : 0 (25:21, 25:16)
Beskid Brunary
Opolska Grupa Geodezyjna
2 : 1 (25:23, 23:25, 15:9)
Intermarine Gdynia
Intermarine Gdynia
2 : 0 (25:21, 25:21)
Wkręt-Met
Beskid Brunary
0 : 2 (15:25, 22:25)
Opolska Grupa Geodezyjna
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Opolska Grupa Geodezyjna
8
6 - 1
awans do II rundy
2. Intermarine Gdynia
7
5 - 2
awans do II rundy
3. Wkręt-Met
3
2 - 4
awans do II rundy
4. Beskid Brunary
0
0 - 6
puchar pocieszenia
 
 
 
Puchar Pocieszenia
 
 
Wyniki
Delphi Kraków
1 : 0 (25:16)
Molex Sulęcin
Skoplast Volley
0 : 1 (0:25)
GLKS Siatkarz Drużbice
Infosys BPO Łódź
0 : 1 (19:25)
Beskid Brunary
Delphi Kraków
1 : 0 (25:16)
GLKS Siatkarz Drużbice
Molex Sulęcin
0 : 1 (13:25)
Beskid Brunary
Skoplast Volley
0 : 1 (0:25)
Infosys BPO Łódź
Delphi Kraków
1 : 0 (25:13)
Beskid Brunary
Molex Sulęcin
1 : 0 (25:0)
Skoplast Volley
Infosys BPO Łódź
0 : 1 (21:25)
GLKS Siatkarz Drużbice
Skoplast Volley
0 : 1 (0:25)
Beskid Brunary
Delphi Kraków
1 : 0 (25:21)
Infosys BPO Łódź
Molex Sulęcin
0 : 1 (21:25)
GLKS Siatkarz Drużbice
Delphi Kraków
1 : 0 (25:0)
Skoplast Volley
Molex Sulęcin
1 : 0 (25:17)
Infosys BPO Łódź
GLKS Siatkarz Drużbice
0 : 1 (9:25)
Beskid Brunary
 
Tabela końcowa
 
Miejsce
Nazwa drużyny
Duże punkty
Małe punkty
1
Delphi Kraków
5
125 - 66
2
Beskid Brunary
4
113 - 66
3
GLKS Siatkarz Drużbice
3
100 - 92
4
Molex Sulęcin
2
100 - 92
5
Infosys BPO Łódź
1
103 - 100
6
Skoplast Volley
0
0 - 125
 
 
 
II Runda grupowa
 
 
Grupa I
 
Wyniki
Miasto i Gmina Połaniec
2 : 0 (25:15, 25:23)
PKS Wejherowo
GPF Tarnów
2 : 0 (25:7, 25:19)
PKS Wejherowo
GPF Tarnów
2 : 0 (25:16, 25:19)
Miasto i Gmina Połaniec
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. GPF Tarnów
6
4 - 0
awans do ¼ finału
2. Miasto i Gmina Połaniec
3
2 - 2
 
3. PKS Wejherowo
0
0 - 4
 
 
Grupa II
 
Wyniki
Wkrótce Białołęka
2 : 1 (22:25, 25:12, 15:5)
Delphi Kraków
Madej-Pak Kraków
2 : 0 (25:11, 25:20)
Delphi Kraków
Madej-Pak Kraków
1 : 2 (25:20, 23:25, 14:16)
Wkrótce Białołęka
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Wkrótce Białołęka
4
4 - 2
awans do ¼ finału
2. Madej-Pak Kraków
4
3 - 2
awans do ¼ finału
3. Delphi Kraków
0
1 - 4
 
 
Grupa III
 
Wyniki
Dream Team Łódź
0 : 2 (8:25, 14:25)
Intermarine Oldboys
Sanibud Łódź
2 : 0 (25:14, 25:16)
Intermarine Oldboys
Sanibud Łódź
2 : 0 (25:11, 25:23)
Dream Team Łódź
 Tabela grupy
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Sanibud Łódź
6
4 - 0
awans do ¼ finału
2. Intermarine Oldboys
3
2 - 2
 
3. Dream Team Łódź
0
0 - 4
 
 
Grupa IV
 
Wyniki
Starycz Światowid
0 : 2 (0:25, 0:25)
Wkręt-Met
Stacja Nowa Gdynia
0 : 2 (26:28, 18:25)
Wkręt-Met
Stacja Nowa Gdynia
2 : 0 (25:0, 25:0)
Starycz Światowid
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Wkręt-Met
6
4 - 0
awans do ¼ finału
2. Stacja Nowa Gdynia
3
2 - 2
 
3. Starycz Światowid
0
0 - 4
 
 
Grupa V
 
Wyniki
Intermarine Gdynia
1 : 2 (26:24, 25:27, 13:15)
Classa Polska
KRD Wrocław
1 : 2 (16:25, 25:21, 8:15)
Classa Polska
KRD Wrocław
0 : 2 (18:25, 21:25)
Intermarine Gdynia
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Classa Polska
4
4 - 2
awans do ¼ finału
2. Intermarine Gdynia
4
3 - 2
awans do ¼ finału
3. KRD Wrocław
0
1 - 4
 
 
Grupa VI
 
Wyniki
Telekomunikacja Polska
2 : 0 (25:23, 26:24)
Brukland Łódź
Opolska Grupa Geodezyjna
2 : 0 (25:17, 25:13)
Brukland Łódź
Opolska Grupa Geodezyjna
2 : 1 (23:25, 25:18, 15:11)
Telekomunikacja Polska
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Opolska Grupa Geodezyjna
6
4 - 1
awans do ¼ finału
2. Telekomunikacja Polska
4
3 - 2
 
3. Brukland Łódź
0
0 - 4
 
 
 
 
Faza finałowa
 
 
 
¼ Finału
Sanibud Łódź
1 : 2 (21:25, 25:23, 14:16)
Wkręt-Met
Madej-Pak Kraków
2 : 0 (26:24, 33:31)
Classa Polska
GPF Tarnów
0 : 2 (22:25, 11:25)
Intermarine Gdynia
Wkrótce Białołęka
0 : 2 (13:25, 21:25)
Opolska Grupa Geodezyjna
 
 
½ Finału
Wkręt-Met
0 : 2 (22:25, 26:28)
Madej-Pak Kraków
Intermarine Gdynia
0 : 2 (14:25, 18:25)
Opolska Grupa Geodezyjna
 
 
FINAŁ TURNIEJU
Madej-Pak Kraków
2 : 0 (25:19, 39:37)
Opolska Grupa Geodezyjna
 
 
Puchar Fair-Play
Wkrótce Białołęka
 
Nagrody indywidualne:
MVP Turnieju
Robert Szczerbaniuk
Wkręt-Met
Najlepsza Zawodniczka
Karolina Ogłoza
Stacja Nowa Gdynia
Najlepszy Atakujący
Bartosz Rozmarynowski
Madej-Pak Kraków
Najlepszy Rozgrywający
Wojciech Kondracki
Opolska Grupa Geodezyjna
Najlepszy Libero
Grzegorz Kuziorowicz
Wkręt-Met
 
Klasyfikacja końcowa w kategorii Kobiet:
I
Stacja Nowa Gdynia
II
Dream Team Łódź
III
KS Dwójka Kraków
IV
GLKS Siatkarz Drużbice
 
Klasyfikacja końcowa w kategorii Oldboye U-40:
I
KRD Wrocław
II
Starycz Światowid
III
Intermarine Gdynia Oldboys
 
 
Klasyfikacja końcowa:
I
Madej-Pak Kraków
II
Opolska Grupa Geodezyjna
III ex aequo
Intermarine Gdynia
III ex aequo
Wkręt-Met
V - VIII
Sanibud Łódź
 
Classa Polska
 
GPF Tarnów
 
Wkrótce Białołęka
IX - XII
Telekomunikacja Polska
 
Stacja Nowa Gdynia
 
Intermarine Oldboys
 
Miasto i Gmina Połaniec
XIII - XVIII
Brukland Łódź
 
KRD Wrocław
 
Delphi Kraków
 
Dream Team Łódź
 
PKS Wejherowo
 
Starycz Światowid
XIX
KS Dwójka Kraków
XX - XXIV
Beskid Brunary
 
Skoplast Volley
 
Molex Sulęcin
 
Infosys BPO Łódź
 
GLKS Siatkarz Drużbice

                                 Logistyka                                             
..