18-19 października 2014 Jarocin - III Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce

« powrót

III Otwarte Mistrzostwa Polski
Drużyn Amatorskich w siatkówce
Jarocin 2014
 

W dniach 18-19 października 2014r. w Jarocinie, odbyły się III Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce. Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 18 zespołów  z całego kraju, reprezentujące zakłady pracy, TKKF-y, organizacje sportowe i pozasportowe. Mistrzostwa przebiegały w doskonałej sportowej atmosferze a drużyny dzięki ambitnej walce w każdym meczu, pokazały że rywalizacja w amatorskim wydaniu siatkówki, może być również bardzo interesująca.
Po dwudniowej, zaciętej rywalizacji, tytuł Mistrza Polski wywalczyła drużyna TKS Siatkarz Jarocin, która w meczu finałowym pokonała zwycięzcę ubiegłorocznej edycji mistrzostw, zespół Opolskiej Grupy Geodezyjnej Nysa. Trzecie miejsca ex-equo zajęły drużyny ZTS Contra Przechlewo i ATS Ustroń.
W fazie finałowej mistrzostw znalazły się również bardzo mocne drużyny: PKS Wejherowo, KS Gród Czop Podegrodzie, KS Team Stare Miasto i Remagum Mysłowice.  Puchar Pocieszenia mistrzostw zdobyła drużyna Corning Stryków.
 
Organizatorzy, dziękują bardzo serdecznie wszystkim drużynom za udział w mistrzostwach, zapraszając jednocześnie na kolejną czwartą edycję Mistrzostw Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce, które odbędą się w październiku 2015r. Jednak już w dniach 26-27 kwietnia 2015r., w Toruniu odbędą się VI Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów w siatkówce, na które również serdecznie zapraszamy.
 
 
Wyniki:
 
 
Grupa A
 
Wyniki
TKS Siatkarz Jarocin
3 : 0 (22:20, 21:18, 21:16)
Adamed Pabianice
Adamed Pabianice
3 : 1 (21:17, 17:21, 21:13, 21: 13)
Gates Polska
Gates Polska
0 : 3 (10:21, 16:21, 9:21)
TKS Siatkarz Jarocin
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. TKS Siatkarz Jarocin
6
6 - 0
awans do II rundy
2. Adamed Pabianice
3
3 - 4
awans do II rundy
3. Gates Polska
0
1 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa B
 
Wyniki
Remagum Mysłowice
3 : 0 (21:5, 21:5, 21:11)
Katowickie Wodociągi
Katowickie Wodociągi
1 : 3 (21:7, 15:21, 12:21, 18:21)
Autoliv Oława
Autoliv Oława
0 : 3 (11:21, 8:21, 9:21)
Remagum Mysłowice
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Remagum Mysłowice
6
6 - 0
awans do II rundy
2. Autoliv Oława
3
3 - 4
awans do II rundy
3. Katowickie Wodociągi
0
1 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa C
 
Wyniki
PKS Wejherowo
3 : 0 (21:14, 21:14, 22:20)
Sitech Polkowice
Sitech Polkowice
1 : 3 (21:19, 16:21, 22:24, 13:21)
Tip-Topol Pobiedziska
Tip-Topol Pobiedziska
0 : 3 (12:21, 8:21, 13:21)
PKS Wejherowo
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. PKS Wejherowo
6
6 - 0
awans do II rundy
2. Tip-Topol Pobiedziska
3
3 - 4
awans do II rundy
3. Sitech Polkowice
0
1 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa D
 
Wyniki
OGG Nysa
3 : 0 (21:9, 21:12, 21:8)
KS Team Stare Miasto
KS Team Stare Miasto
3 : 0 (21:16, 21:18, 21:12)
PKC Group Sosnowiec
PKC Group Sosnowiec
0 : 3 (12:21, 8:21, 13:21)
OGG Nysa
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. OGG Nysa
6
6 - 0
awans do II rundy
2. KS Team Stare Miasto
3
3 - 3
awans do II rundy
3. PKC Group Sosnowiec
0
0 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa E
 
Wyniki
ZKS Contra Przechlewo
3 : 0 (21:13, 21:9, 21:10)
Corning Stryków
Corning Stryków
0 : 3 (20:22, 19:21, 17:21)
Orlen Volley Team
Orlen Volley Team
1 : 3 (18:21, 19:21, 21:16, 11:21)
ZKS Contra Przechlewo
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. ZKS Contra Przechlewo
6
6 - 1
awans do II rundy
2. Orlen Volley Team
3
4 - 3
awans do II rundy
3. Corning Stryków
0
0 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa F
 
Wyniki
ATS Ustroń
3 : 1 (21:15, 12:21, 21:11, 21:16)
Art  Staff Oława
Art  Staff Oława
1 : 3 (16:21, 18:21, 21:12, 19:21)
Gród Czop Podegrodzie
Gród Czop Podegrodzie
0 : 3 (12:21, 14:21, 11:21)
ATS Ustroń
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. ATS Ustroń
6
6 - 1
awans do II rundy
2. Gród Czop Podegrodzie
3
3 - 4
awans do II rundy
3. Art  Staff Oława
0
2 - 6
puchar pocieszenia
 
 
 
Puchar Pocieszenia
 
 
 
 
Grupa X
 
Wyniki
Gates Polska
0 : 1 (22:25)
Katowickie Wodociągi
Katowickie Wodociągi
0 : 1 (12:25)
Sitech Polkowice
Sitech Polkowice
1 : 0 (25:15)
Gates Polska
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Sitech Polkowice
2
2 - 0
 
2. Katowickie Wodociągi
1
1 - 1
 
3. Gates Polska
0
0 - 2
 
 
Grupa Y
 
Wyniki
PKC Group Sosnowiec
0 : 1 (15:25)
Corning Stryków
Corning Stryków
1 : 0 (25:18)
Art  Staff Oława
Art  Staff Oława
1 : 0 (25:16)
PKC Group Sosnowiec
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Corning Stryków
2
2 - 0
 
2. Art  Staff Oława
1
1 - 1
 
3. PKC Group Sosnowiec
0
0 - 2
 
 
 
Finał Pucharu Pocieszenia
Sitech Polkowice
0 : 1 (21:25)
Corning Stryków
 
 
II Runda grupowa
 
 
 
Grupa G
 
Wyniki
TKS Siatkarz Jarocin
3 : 0 (22:20, 21:18, 21:16)
Adamed Pabianice
Remagum Mysłowice
3 : 0 (21:11, 21:8, 21:9)
Autoliv Oława
TKS Siatkarz Jarocin
2 : 0 (21:10, 21:9)
Autoliv Oława
Remagum Mysłowice
2 : 0 (21:9, 21:18)
Adamed Pabianice
TKS Siatkarz Jarocin
2 : 0 (21:16, 21:18)
Remagum Mysłowice
Adamed Pabianice
2 : 0 (21:9, 21:10)
Autoliv Oława
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. TKS Siatkarz Jarocin
9
7 - 0
awans do ¼ finału
2. Remagum Mysłowice
6
5 - 2
awans do ¼ finału
3. Adamed Pabianice
3
2 - 5
 
4. Autoliv Oława
0
0 - 7
 
 
Grupa H
 
Wyniki
PKS Wejherowo
3 : 0 (21:12, 21:8, 21:13)
Tip-Topol Pobiedziska
OGG Nysa
3 : 0 (21:9, 21:12, 21:8)
KS Team Stare Miasto
PKS Wejherowo
1 : 2 (12:21, 21:15, 13:15)
KS Team Stare Miasto
OGG Nysa
2 : 0 (21:15, 21:19)
Tip-Topol Pobiedziska
PKS Wejherowo
1 : 2 (21:15, 15:21, 7:15)
OGG Nysa
KS Team Stare Miasto
2 : 1 (21:12, 17:21, 15:5)
Tip-Topol Pobiedziska
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. OGG Nysa
8
7 - 1
awans do ¼ finału
2. PKS Wejherowo
5
5 - 4
awans do ¼ finału
3. KS Team Stare Miasto
4
4 - 5
awans do ¼ finału
4. Tip-Topol Pobiedziska
1
1 - 7
 
 
Grupa I
 
Wyniki
ZKS Contra Przechlewo
3 : 1 (21:18, 21:19, 16:21, 21:11)
Orlen Volley Team
ATS Ustroń
3 : 0 (21:12, 21:14, 21:11)
Gród Czop Podegrodzie
ZKS Contra Przechlewo
2 : 1 (17:21, 21:17, 15:12)
Gród Czop Podegrodzie
ATS Ustroń
2 : 0 (21:15, 21:14)
Orlen Volley Team
ZKS Contra Przechlewo
0 : 2 (17:21, 18:21)
ATS Ustroń
Orlen Volley Team
1 : 2 (22:20, 13:21, 6:15)
Gród Czop Podegrodzie
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. ATS Ustroń
9
7 - 0
awans do ¼ finału
2. ZKS Contra Przechlewo
5
5 - 4
awans do ¼ finału
3. Gród Czop Podegrodzie
3
3 - 6
awans do ¼ finału
4. Orlen Volley Team
1
2 - 7
 
 
 
 
Faza finałowa
 
 
 
¼ Finału
Remagum Mysłowice
1 : 2 (20:22, 21:12, 8:15)
ZKS Contra Przechlewo
TKS Siatkarz Jarocin
2 : 0 (21:12, 21:14)
Gród Czop Podegrodzie
OGG Nysa
2 : 0 (21:14, 21:14)
KS Team Stare Miasto
ATS Ustroń
2 : 1 (21:13, 19:21,17:15)
PKS Wejherowo
 
 
½ Finału
ZKS Contra Przechlewo
1 : 2 (28:26, 8:21, 11:15)
TKS Siatkarz Jarocin
OGG Nysa
2 : 0 (25:23, 21:17)
ATS Ustroń
 
 
FINAŁ TURNIEJU
TKS Siatkarz Jarocin
2 : 0 (21:19, 21:17)
OGG Nysa
 
 
Puchar Fair-Play
KS Team Stare Miasto
 
 
Nagrody indywidualne:
Najlepszy Zawodnik
Eryk Janowski
TKS Siatkarz Jarocin
 
Wyróżnienia
Sławomir Cichy
ATS Ustroń
Dawid Kuszlewicz
ZKS Contra Przechlewo
Marcin Kurzawa
OGG Nysa
 
 
Klasyfikacja końcowa:
I
TKS Siatkarz Jarocin
II
OGG Nysa
III
ZKS Contra Przechlewo
 
ATS Ustroń
V
Remagum Mysłowice
 
Gród Czop Podegrodzie
 
KS Team Stare Miasto
 
PKS Wejherowo
IX - XII
Adamed Pabianice
 
Orlen Volley Team
 
Tip-Topol Pobiedziska
 
Autoliv Oława
XIII
Corning Stryków
XIV
Sitech Polkowice
XV-XVIII
Art  Staff Oława
 
Katowickie Wodociągi
 
PKC Group Sosnowiec
 
Gates Polska
  
                                 Logistyka                                             
..