17-18 października 2015 Kraków - IV Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce

« powrót

 VI Otwarte Mistrzostwa Polski
Drużyn Amatorskich
w siatkówce - Kraków 2015
 
 
W dniach 17-18 października, na obiekcie OSiR Kolna w Krakowie, odbyła się IV edycja Otwartych Mistrzostw Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce. W turnieju wystąpiły 24 drużyny. Zostały one podzielone na cztery grupy (A, B, C, D), po sześć drużyn w każdej grupie. Rywalizacja w grupach toczyła się w systemie „każdy z każdym”. Awans do 1/8 finału mistrzostw uzyskiwały 4 najlepsze drużyny z każdej grupy.
Po dwudniowej rywalizacji, tytuł Mistrza Polski wywalczyła drużyna Remagum Mysłowice, która w meczu finałowym pokonała 2-1 w setach, drużynę Wkręt-Met Częstochowa. Trzecie miejsce w zawodach, ex-equo wywalczyły drużyny: ZKS Contra Przechlewo i ETP Samatix Kędzierzyn Koźle. Wśród czołowych drużyn turnieju znalazły się również bardzo mocne drużyny: Cersanit IV Krasnystaw, Hutchison Żywiec, Pratt&Whitney Rzeszów, EDC Warszawa. Poszczególne mecze były bardzo zacięte, a wielu spotkaniach o zwycięstwie musiał decydować tie-break.
W ramach rywalizacji w „IV Otwartych Mistrzostwach Polski Drużyn Amatorskich”, zespoły zakładowe rywalizowały po raz pierwszy o „Puchar Polski Firm i Zakładów Pracy”. Tutaj również najlepsza okazała się drużyna Remagum Mysłowice, pokonując w finale ZKS Contra Przechlewo, drużynę składającą się z pracowników firmy Poldanor S.A., trzecie miejsce wywalczyła drużyna Pratt&Whitney Rzeszów.
Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo wszystkim zespołom, zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych mistrzostwach, które w przyszłym roku odbędą się w równie atrakcyjnym miejscu.
V Otwarte Mistrzostwa Polski Drużyn Amatorskich w siatkówce, odbędą się jak zawsze jesienią. Jednak już w kwietniu 2016r. w Częstochowie, odbędą się VII Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów w siatkówce, na które również serdecznie zapraszamy.
 
 
Wyniki:
 
 
 
 
Grupa A
 
Wyniki
Cersanit IV Krasnystaw
2 : 1(21:9, 13:21, 15:7)
Pratt&Whitney Rzeszów
Mostva Mszczonów
1 : 2(16:21, 21:19, 10:15)
DFM Dobre Miasto
Sitech Polkowice
2 : 1(17:21, 21:15, 15:9)
Adamed Pabianice
Cersanit IV Krasnystaw
2 : 0(21:16, 21:14)
DFM Dobre Miasto
Pratt&Whitney Rzeszów
2 : 0(21:11, 21:9)
Sitech Polkowice
Mostva Mszczonów
2 : 0(21:16, 21:16)
Adamed Pabianice
Cersanit IV Krasnystaw
2 : 0(21:11, 21:15)
Mostva Mszczonów
Pratt&Whitney Rzeszów
2 : 0(21:14, 21:19)
Adamed Pabianice
DFM Dobre Miasto
2 : 0(21:17, 21:13)
Sitech Polkowice
Cersanit IV Krasnystaw
2 : 0(21:14, 22:20)
Sitech Polkowice
Pratt&Whitney Rzeszów
2 : 0(21:17, 21:9)
Mostva Mszczonów
DFM Dobre Miasto
1 : 2(11:21, 21:12, 8:15)
Adamed Pabianice
Cersanit IV Krasnystaw
2 : 1(18:21, 21:14, 15:9)
Adamed Pabianice
Pratt&Whitney Rzeszów
2 : 0(21:17, 21:13)
DFM Dobre Miasto
Mostva Mszczonów
1 : 2(21:12, 19:21, 10:15)
Sitech Polkowice
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Cersanit IV Krasnystaw
13
10 - 2
awans do II rundy
2. Pratt&Whitney Rzeszów
13
9 - 2
awans do II rundy
3. DFM Dobre Miasto
6
5 - 7
awans do II rundy
4. Mostva Mszczonów
5
4 - 8
awans do II rundy
5. Adamed Pabianice
5
4 - 9
 
6. Sitech Polkowice
4
4 - 8
 
 
Grupa B
 
Wyniki
45 WOG Wędrzyn
0 : 2(6:21, 18:21)
Hutchinson Żywiec
HSBC Polska
2 : 1(21:17, 17:21, 19:17)
KS Gród Czop Podegrodzie
teamtechnik Skawina
0 : 2(7:21, 9:21)
EDC Warszawa
45 WOG Wędrzyn
0 : 2(11:21, 15:21)
KS Gród Czop Podegrodzie
Hutchinson Żywiec
2 : 0(21:5, 21:8)
teamtechnik Skawina
HSBC Polska
0 : 2(14:21, 19:21)
EDC Warszawa
45 WOG Wędrzyn
0 : 2(18:21, 16:21)
HSBC Polska
Hutchinson Żywiec
2 : 1(21:15, 11:21, 27:25)
EDC Warszawa
KS Gród Czop Podegrodzie
2 : 0(21:19, 21:13)
teamtechnik Skawina
45 WOG Wędrzyn
0 : 2(10:21, 19:21)
teamtechnik Skawina
Hutchinson Żywiec
2 : 0(21:7, 21:16)
HSBC Polska
KS Gród Czop Podegrodzie
1 : 2(21:23, 26:24, 10:15)
EDC Warszawa
45 WOG Wędrzyn
1 : 2(21:0, 12:21, 12:15)
EDC Warszawa
Hutchinson Żywiec
1 : 2(21:16, 17:21, 8:15)
KS Gród Czop Podegrodzie
HSBC Polska
2 : 0(21:5, 21:16)
teamtechnik Skawina
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Hutchinson Żywiec
12
9 - 3
awans do II rundy
2. EDC Warszawa
11
9 - 4
awans do II rundy
3. KS Gród Czop Podegrodzie
10
8 - 5
awans do II rundy
4. HSBC Polska
8
6 - 5
awans do II rundy
5. teamtechnik Skawina
3
2 - 8
 
6. 45 WOG Wędrzyn
1
1 - 10
 
 
Grupa C
 
Wyniki
Wkręt-Met Częstochowa
2 : 0(21:15, 21:14)
Orlen Upstream
ATS Ustroń
2 : 0(21:16, 22:20)
Rest Rzeszów
Corning Polska
0 : 2(17:21, 17:21)
Surchem-Brukland Łódź
Wkręt-Met Częstochowa
2 : 0(21:8, 26:24)
Rest Rzeszów
Orlen Upstream
1 : 2(15:21, 21:19, 11:15)
Corning Polska
ATS Ustroń
2 : 1(15:21, 21:17, 15:13)
Surchem-Brukland Łódź
Wkręt-Met Częstochowa
2 : 0(21:15, 21:14)
ATS Ustroń
Orlen Upstream
0 : 2(23:25, 16:21)
Surchem-Brukland Łódź
Rest Rzeszów
2 : 1(21:12, 19:21, 15:6)
Corning Polska
Wkręt-Met Częstochowa
2 : 0(21:10, 21:17)
Corning Polska
Orlen Upstream
0 : 2(20:22, 13:21)
ATS Ustroń
Rest Rzeszów
2 : 0(21:14, 21:15)
Surchem-Brukland Łódź
Wkręt-Met Częstochowa
1 : 2(14:21, 21:17, 6:15)
Surchem-Brukland Łódź
Orlen Upstream
2 : 0v.o.
Rest Rzeszów
ATS Ustroń
2 : 0(21:14, 21:8)
Corning Polska
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. Wkręt-Met Częstochowa
13
9 - 2
awans do II rundy
2. ATS Ustroń
11
9 - 3
awans do II rundy
3. Surchem-Brukland Łódź
9
7 - 5
awans do II rundy
4. Rest Rzeszów
5
4 - 7
awans do II rundy
5. Orlen Upstream
4
3 - 8
 
6. Corning Polska
3
3 - 9
 
 
Grupa D
 
Wyniki
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
2 : 0(21:14, 21:13)
Aspol-FV Łódź
Remagum Mysłowice
1 : 2(26:24, 24:26, 7:15)
ZKS Contra Przechlewo
Nordea Bank
2 : 0(21:18, 29:27)
Delphi Kraków
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
2 : 0(21:19, 21:18)
ZKS Contra Przechlewo
Aspol-FV Łódź
2 : 1(21:16, 15:21, 15:13)
Nordea Bank
Remagum Mysłowice
2 : 0(21:18, 21:16)
Delphi Kraków
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
2 : 1(24:22, 20:22, 15:13)
Remagum Mysłowice
Aspol-FV Łódź
0 : 2(12:21, 8:21)
Delphi Kraków
ZKS Contra Przechlewo
2 : 0(21:10, 21:18)
Nordea Bank
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
2 : 1(21:11, 18:21, 15:6)
Nordea Bank
Aspol-FV Łódź
1 : 2(21:17, 15:21, 6:15)
Remagum Mysłowice
ZKS Contra Przechlewo
2 : 0(21:16, 21:19)
Delphi Kraków
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
2 : 0(28:26, 21:19)
Delphi Kraków
Aspol-FV Łódź
0 : 2(4:21, 16:21)
ZKS Contra Przechlewo
Remagum Mysłowice
2 : 0(21:13, 21:10)
Nordea Bank
 
Tabela grupy
Punkty
Set
 
1. ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
13
10 - 2
awans do II rundy
2. ZKS Contra Przechlewo
11
8 - 3
awans do II rundy
3. Remagum Mysłowice
10
8 - 5
awans do II rundy
4. Nordea Bank
5
4 - 8
awans do II rundy
5. Aspol-FV Łódź
3
3 - 9
 
6. Delphi Kraków
3
2 - 8
 
 
 
 
Faza finałowa
 
 
 
⅛ Finału
Pratt&Whitney Rzeszów
2 : 1(21:8, 19:21, 15:11)
KS Gród Czop Podegrodzie
DFM Dobre Miasto
1 : 2(22:20, 12:21, 11:15)
EDC Warszawa
Cersanit IV Krasnystaw
2 : 1(16:21, 21:18, 16:14)
HSBC Polska
Mostva Mszczonów
0 : 2(14:21, 12:21)
Hutchinson Żywiec
ATS Ustroń
0 : 2(14:21, 2:21)
Remagum Mysłowice
Surchem-Brukland Łódź
1 : 2(21:18, 12:21, 10:15)
ZKS Contra Przechlewo
Wkręt-Met Częstochowa
2 : 1(19:21, 21:13, 15:7)
Nordea Bank
Rest Rzeszów
0 : 2(18:21, 18:21)
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
 
 
¼ Finału
Cersanit IV Krasnystaw
0 : 2(13:21, 14:21)
ZKS Contra Przechlewo
Hutchinson Żywiec
0 : 2(15:21, 17:21)
Remagum Mysłowice
Pratt&Whitney Rzeszów
1 : 2(17:21, 21:15, 10:15)
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
EDC Warszawa
0 : 2(14:21, 17:21)
Wkręt-Met Częstochowa
 
 
½ Finału
ZKS Contra Przechlewo
0 : 2(7:21, 18:21)
Remagum Mysłowice
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
0 : 2(18:21, 17:21)
Wkręt-Met Częstochowa
 
 
FINAŁ TURNIEJU
Remagum Mysłowice
2 : 1(19:21,21:15, 15:10)
Wkręt-Met Częstochowa
 
 
Najlepsza Drużyna Mieszana
HSBC POLSKA
 
 
Puchar Fair-Play
45 WOG Wędrzyn
 
 
Nagrody indywidualne:
Najlepszy Zawodnik
Marcin Gamza
Remagum Mysłowice
 
Wyróżnienia
Marcin Słowiński
ZKS Contra Przechlewo
Mateusz Nowak
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
Paweł Szajer
Wkręt-Met Częstochowa
 
 
Klasyfikacja końcowa:
I
Remagum Mysłowice
 II
Wkręt-Met Częstochowa
III ex aequo
ZKS Contra Przechlewo
III ex aequo
ETP Samatix Kędzierzyn-Koźle
V ex aequo
Cersanit IV Krasnystaw
V ex aequo
Hutchinson Żywiec
V ex aequo
Pratt&Whitney Rzeszów
V ex aequo
EDC Warszawa
 IX - XVI
KS Gród Czop Podegrodzie
 
DFM Dobre Miasto
 
HSBC Polska
 
Mostva Mszczonów
 
ATS Ustroń
 
Surchem-Brukland Łódź
 
Nordea Bank
 
Rest Rzeszów
 XVII - XXIV
Aspol-FV Łódź
 
Orlen Upstream
 
teamtechnik Skawina
 
Adamed Pabianice
 
Delphi Kraków
 
Corning Polska
 
45 WOG Wędrzyn
 
Sitech Polkowice
 
                                 Logistyka                                             
..