08-09 grudnia 2007 Łódź - III Mistrzostwa Polski Branży Metalowej w halowej piłce nożnej

« powrót

 
III Mistrzostwa Polski Branży Metalowej
w halowej piłce nożnej Łódź 2007
 
 
W dniach 08-09 grudnia 2007r., w Łodzi odbyły się III Mistrzostwa Polski Branży Metalowej w halowej piłce nożnej. Organizatorem całej imprezy był jak zawsze wałbrzyski Almar–Sport, a patronat medialny nad całą imprezą po raz kolejny objął największy portal branży metalowej 4metal.pl.
Podobnie jak w poprzednich edycjach, wszystkie drużyny biorące udział w turnieju zostały podzielone na 6 grup, po 4 ekipy w każdej. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W przeciwieństwie do ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Branży Metalowej na hali, które odbyły się w Krakowie, III edycja zorganizowana została z wykorzystaniem dwóch hal. Takie rozwiązanie miało usprawnić w dużej mierze przebieg całego turnieju.
III edycję mistrzostw postanowiliśmy zorganizować w Łodzi, głównie ze względu na to, iż jest to miasto położone w centralnej Polsce, co daje każdej drużynie możliwość w miarę szybkiego dojazdu. Dużo firm, które przyjechały do Łodzi to ekipy, grające z nami od samego początku, co oznacza, że doceniają poziom organizacji turnieju jak i samą zabawę, którą proponujemy. To pokładane w nas zaufanie motywuje nas do ciągłej pracy celem podnoszenia poziomu organizowanych przez nas imprez.
Sobota, 8 grudnia była pierwszym dniem trwania mistrzostw. Równocześnie na obu halach rozgrywane były mecze fazy grupowej. Z każdej grupy do II rundy rozgrywek awansowały drużyny z pierwszych trzech miejsc, natomiast ekipy, które zajęły ostatnią pozycję w swojej grupie, brały udział w turnieju pocieszenia.(…) W grupie E faworytem do awansu wydawała się być drużyna Sipma Lublin, natomiast w grupie F Mistrz Polski z boisk otwartych, czyli ekipa Wizopolu Chełmek, która swój tytuł zdobyła podczas tegorocznego turnieju rozgrywanego na boiskach otwartych w Szczyrku. Oczywiście, jak w każdym turnieju nie brakowało drużyn, które sprawiały bardzo dużo niespodzianek. „Czarnym Koniem” bieżących mistrzostw mogła się okazać drużyna ZM Glinik Gorlice, która bez większego problemu zajęła pierwsze miejsce w grupie A, ogrywając nawet Balexim Łódź, który w poprzednich edycjach zajmował odpowiednio 3 i 5 miejsce. Jednak drugiego dnia turnieju trafiła na jednego z głównych faworytów, drużynę Wizopolu Chełmek, i po niezwykle emocjonującym spotkaniu uległa 0:2. Z całą pewnością jednak w następnych turniejach drużyna z Gorlic będzie walczyła o czołowe miejsca.
Drugiego dnia turnieju, 18 drużyn, które wywalczyły awans, zostały podzielone na sześć grup, po trzy w każdej z nich. Ekipy, które wygrały swoje grupy, oraz dwie z drugich miejsc z najlepszym bilansem punktowym uzyskały awans do gry w ćwierćfinale.
Równocześnie toczony był „turniej o puchar pocieszenia”. Brały w nim udział drużyny, którym nie udało się wywalczyć awansu podczas pierwszego dnia. Puchar wywalczyła drużyna PMP Radom, która w finale pokonała w rzutach karnych 4:3 drużynę Stalobrexu Poręba. W normalnym czasie gry padł wynik remisowy 1:1.
Ekipy, które odniosły sukces w poprzednich edycjach turnieju potwierdziły swój wysoki poziom w tegorocznych rozgrywkach. Tylko w ostatnim z ćwierćfinałów rywalizowały drużyny, które po raz pierwszy brały udział w mistrzostwach. Były to ekipy Famot Pleszew i Tepro Koszalin. Również te zespoły podniosły poziom turnieju i z pewnością w przyszłości będą również rywalizować o najwyższe miejsca.
Jako pierwsi awans do najlepszej czwórki turnieju, wywalczyli piłkarze Wizopolu Chełmek, którzy po niezwykle zaciętym meczu pokonali Sipme Lublin 2:0. W końcówce meczu Lublinianie przy stanie 1:0, wprowadzili dodatkowego napastnika kosztem bramkarza, chcąc zwiększyć swoją siłę ofensywna. Jednak bardzo szybko zostali skarceni za ten manewr, tracąc drugą bramkę. W drugi spotkaniu ćwierćfinałów, ekipa Topex – Methurt Włocławek, dość szybko objęła prowadzenie 2:0, by po serii błędów, przegrać ostatecznie ze świetnie grająca w drugiej połowie meczu drużyną Metaltonu Poniatowa 2:5. Tym samym finalista letniego turnieju w Szczyrku, zakończył rozgrywki na fazie ćwierćfinałowej. Trzecie spotkanie ¼ mistrzostw, zostało rozegrane między drużynami z Łodzi i Świdnika. Zwycięsko tej rywalizacji wyszli piłkarze WSK PZL Świdnik, którzy dopiero po serii rzutów karnych pokonali ekipę Baleximu Łódź. W czwartym i ostatnim meczu tej fazy rozgrywek zmierzyły się ze sobą drużyny Famot Pleszew oraz Tepro Koszalin. Przez cały czas trwania meczu trudno było wskazać drużynę lepszą, gdyż spotkanie było niezwykle wyrównane. O awansie zadecydowała jedna bramka, strzelona przez drużynę z Koszalina. W ten sposób poznaliśmy czwórkę półfinalistów całego turnieju. Równo o godzinie 14:40 rozpoczął się pierwszy mecz półfinałowy, pomiędzy faworytami mistrzostw, drużyną Wizopolu Chełmek a piłkarzami Metaltonu Poniatowa. Całe spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Po dźwięku syreny, kończącej spotkanie na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4 więc do wyłonienia pierwszego finalisty niezbędne było rozegranie konkursu rzutów karnych, a te lepiej egzekwowali piłkarze Wizopolu i to oni jako pierwsi wywalczyli awans do wielkiego finału.
W drugi półfinale zagrał obrońca tytułu z przed roku, WSK PZL Świdnik oraz drużyna Tepro Koszalin. Piłkarze z Koszalina postawili bardzo trudne warunki mistrzowi, jednak ich determinacja oraz wola walki nie wystarczyły do awansu. Musieli oni uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 2:1.
Chwilę po drugim z półfinałów, rozpoczął się mecz o brązowy medal, czyli Metalton Poniatowa oraz Tepro Koszalin. Kolejny już raz, po upływie regulaminowego czasu gry, do wyłonienia zwycięzcy niezbędne było rozegranie rzutów karnych, podczas których więcej szczęścia sprzyjało piłkarzom z Poniatowej. Tym samym oni zostali brązowym medalistą mistrzostw.
Wreszcie, gdy zegar wybił godzinę 16, rozpoczął się długo wyczekiwany finał. Zapowiadał się on niezwykle ciekawie, gdyż mierzyli się ze sobą dwaj mistrzowie polski branży metalowej. Ten z hali, czyli WSK PZL Świdnik oraz ten z boisk otwartych, czyli Wizopol Chełmek. Mecz obfitował w bardzo ciekawe zagrania i nietuzinkowe akcje. Każda z drużyn stworzyła sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, jednak zawsze albo brakowało troszkę szczęścia, albo fantastycznie bronili obaj bramkarze. Podczas całego meczu, każdej z drużyn udało się wykorzystać po jednej sytuacji i mecz zakończył się wynikiem 1:1, więc ponownie byliśmy świadkami konkursu rzutów karnych. Próbę nerwów lepiej przeszli piłkarze reprezentujący barwy WSK PZL Świdnik i to oni zostali Mistrzem Polski branży metalowej w halowej piłce nożnej – Łódź 2007. W ten sposób udało im się obronić tytuł wywalczony rok wcześniej w Krakowie. Wizopol musiał zadowolić się wicemistrzostwem. Do tytułu wywalczonego na boiskach otwartych nie udało im się dołączyć złotych medali z turnieju halowego. Kto wie, może ta sztuka uda im się podczas następnej edycji.
”Starym – nowym” Mistrzom Polski serdecznie gratulujemy. Wszystkie drużyny zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się na boiskach otwartych w Chorzowie. Czy stary mistrz, którym jest Wizopol Chełmek zostanie zdetronizowany, a może uda mu się obronić tytuł tak samo jak piłkarzom ze Świdnika? O tym przekonamy się już w czerwcu 2008 roku.
- Podczas trwania turnieju rozmawiałem z każdą firmą i muszę przyznać, że ogromna większość z nich była zadowolona z udziału w łódzkiej edycji mistrzostw. Osobiście z przebiegu całej imprezy jestem bardzo zadowolony, wiele drużyn potwierdziło już swoje uczestnictwo w kolejnych edycjach, co nas niezmiernie cieszy.(…) Liczymy na to, że kolejna edycja, zgromadzi jeszcze większą ilość drużyn a atmosfera, będzie porównywalna, a może nawet jeszcze lepsza od tej w Łodzi.
Fundatorem pucharów podczas mistrzostw był patron medialny imprezy, portal branży metalowej 4metal.
 
 
Wyniki:
 
 
Grupa A
 
Wyniki
Glinik Gorlice
7 : 0
Stalobrex Poręba
Dolfamex Jelenia Góra
1 : 2
Balexim Łódź
Glinik Gorlice
1 : 1
Dolfamex Jelenia Góra
Stalobrex Poręba
0 : 3
Balexim Łódź
Dolfamex Jelenia Góra
3 : 0
Stalobrex Poręba
Balexim Łódź
0 : 5
Glinik Gorlice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Glinik Gorlice
7
13 - 1
awans do II rundy
2. Balexim Łódź
6
5 - 6
awans do II rundy
3. Dolfamex Jelenia Góra
4
5 - 3
awans do II rundy
4. Stalobrex Poręba
0
0 - 13
puchar pocieszenia
 
Grupa B
 
Wyniki
Agie Charmilles Raszyn
1 : 6
WSK PZL Rzeszów
Klöckner Poznań
2 : 7
Topex-Methurt Włocławek
Agie Charmilles Raszyn
0 : 3
Klöckner Poznań
WSK PZL Rzeszów
1 : 2
Topex-Methurt Włocławek
Klöckner Poznań
0 : 8
WSK PZL Rzeszów
Topex-Methurt Włocławek
8 : 0
Agie Charmilles Raszyn
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Topex-Methurt Włocławek
9
17 - 3
awans do II rundy
2. WSK PZL Rzeszów
6
15 - 3
awans do II rundy
3. Klöckner Poznań
3
5 - 15
awans do II rundy
4. Agie Charmilles Raszyn
0
1 - 17
puchar pocieszenia
 
Grupa C
 
Wyniki
FAMOT Pleszew
0 : 1
CBJ Lubin
Metalton Poniatowa
16 : 0
Finnveden Bielsko-Biała
FAMOT Pleszew
2 : 7
Metalton Poniatowa
CBJ Lubin
4 : 0
Finnveden Bielsko-Biała
Metalton Poniatowa
3 : 2
CBJ Lubin
Finnveden Bielsko-Biała
1 : 10
FAMOT Pleszew
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Metalton Poniatowa
9
26 - 4
awans do II rundy
2. CBJ Lubin
6
7 - 3
awans do II rundy
3. FAMOT Pleszew
3
12 - 9
awans do II rundy
4. Finnveden Bielsko-Biała
0
1 - 30
puchar pocieszenia
 
Grupa D
 
Wyniki
WSK PZL Świdnik
5 : 2
Poland Alloys Katowice
Diehl Controls Namysłów
5 : 1
ZG-M Zębiec
WSK PZL Świdnik
4 : 1
Diehl Controls Namysłów
Poland Alloys Katowice
8 : 2
ZG-M Zębiec
Diehl Controls Namysłów
4 : 2
Poland Alloys Katowice
ZG-M Zębiec
0 : 11
WSK PZL Świdnik
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. WSK PZL Świdnik
9
20 - 3
awans do II rundy
2. Diehl Controls Namysłów
6
10 - 7
awans do II rundy
3. Poland Alloys Katowice
3
12 - 11
awans do II rundy
4. ZG-M Zębiec
0
3 - 24
puchar pocieszenia
 
Grupa E
 
Wyniki
PMP Radom
0 : 2
TEPRO Koszalin
EMIT Żychlin
1 : 1
Sipma Lublin
PMP Radom
1 : 2
EMIT Żychlin
TEPRO Koszalin
2 : 2
Sipma Lublin
EMIT Żychlin
0 : 2
TEPRO Koszalin
Sipma Lublin
7 : 1
PMP Radom
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. TEPRO Koszalin
7
6 - 2
awans do II rundy
2. Sipma Lublin
5
10 - 4
awans do II rundy
3. EMIT Żychlin
4
3 - 4
awans do II rundy
4. PMP Radom
0
2 - 11
puchar pocieszenia
 
Grupa F
 
Wyniki
Galmet Głubczyce
3 : 1
Finco Stal
Wizopol Chełmek
10 : 0
GGG Radom
Wizopol Chełmek
1 : 2
Galmet Głubczyce
GGG Radom
0 : 7
Finco Stal
Galmet Głubczyce
8 : 1
GGG Radom
Finco Stal
0 : 0
Wizopol Chełmek
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Galmet Głubczyce
9
13 - 3
awans do II rundy
2. Wizopol Chełmek
4
11 - 2
awans do II rundy
3. Finco Stal
4
8 - 3
awans do II rundy
4. GGG Radom
0
1 - 25
puchar pocieszenia
 
 
Puchar Pocieszenia
 
 
Grupa X
 
Wyniki
Agie Charmilles Raszyn
1 : 3
Finnveden Bielsko-Biała
Stalobrex Poręba
3 : 0
Finnveden Bielsko-Biała
Stalobrex Poręba
3 : 1
Agie Charmilles Raszyn
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. Stalobrex Poręba
6
6 - 1
2. Finnveden Bielsko-Biała
3
3 - 4
3. Agie Charmilles Raszyn
0
2 - 6
 
Grupa Y
 
Wyniki
PMP Radom
2 : 0
GGG Radom
ZG-M Zębiec
0 : 3
GGG Radom
ZG-M Zębiec
1 : 2
PMP Radom
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. PMP Radom
6
4 - 1
2. GGG Radom
3
3 - 2
3. ZG-M Zębiec
0
1 - 5
 
Finał Pucharu Pocieszenia
Stalobrex Poręba
1 : 1 k. 3 : 4
PMP Radom
 
 
II Runda grupowa
 
 
Grupa I
 
Wyniki
Wizopol Chełmek
4 : 0
EMIT Żychlin
Glinik Gorlice
6 : 0
EMIT Żychlin
Glinik Gorlice
0 : 2
Wizopol Chełmek
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Wizopol Chełmek
6
6 - 0
awans do ¼ finału
2. Glinik Gorlice
3
6 - 2
 
3. EMIT Żychlin
0
0 - 10
 
 
Grupa II
 
Wyniki
Sipma Lublin
4 : 0
Finco Stal
Metalton Poniatowa
6 : 1
Finco Stal
Metalton Poniatowa
1 : 1
Sipma Lublin
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Metalton Poniatowa
4
7 - 2
awans do ¼  finału
2. Sipma Lublin
4
5 - 1
awans do ¼ finału
3. Finco
0
1 - 10
 
 
Grupa III
 
Wyniki
Diehl Controls Namysłów
0 : 4
FAMOT Pleszew
Topex-Methurt Włocławek
1 : 1
FAMOT Pleszew
Topex-Methurt Włocławek
5 : 0
Diehl Controls Namysłów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Topex-Methurt Włocławek
4
6 - 1
awans do ¼ finału
2. FAMOT Pleszew
4
5 - 1
awans do ¼ finału
3. Diehl Controls Namysłów
0
0 - 9
 
 
Grupa IV
 
Wyniki
CBJ Lubin
1 : 3
Klöckner Poznań
TEPRO Koszalin
4 : 0
Klöckner Poznań
TEPRO Koszalin
3 : 2
CBJ Lubin
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. TEPRO Koszalin
6
7 - 2
awans do ¼ finału
2. Klöckner Poznań
3
3 - 5
 
3. CBJ Lubin
0
3 - 6
 
 
Grupa V
 
Wyniki
WSK PZL Rzeszów
0 : 2
Dolfamex Jelenia Góra
WSK PZL Świdnik
1 : 0
Dolfamex Jelenia Góra
WSK PZL Świdnik
3 : 2
WSK PZL Rzeszów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. WSK PZL Świdnik
6
4 - 2
awans do ¼ finału
2. Dolfamex Jelenia Góra
3
2 - 1
 
3. WSK PZL Rzeszów
0
2 - 5
 
 
Grupa VI
 
Wyniki
Balexim Łódź
5 : 2
Poland Alloys Katowice
Galmet Głubczyce
4 : 2
Poland Alloys Katowice
Galmet Głubczyce
1 : 1
Balexim Łódź
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Balexim Łódź
4
6 - 3
awans do ¼ finału
2. Galmet Głubczyce
4
5 - 3
 
3. Poland Alloys Katowice
0
4 - 9
 
 
 
Faza finałowa
 
 
¼ Finału
Wizopol Chełmek
2 : 0
Sipma Lublin
Topex-Methurt Włocławek
2 : 5
Metalton Poniatowa
WSK PZL Świdnik
0 : 0 k. 2 : 0
Balexim Łódź
FAMOT Pleszew
0 : 1
TEPRO Koszalin
 
½ Finału
Wizopol Chełmek
4 : 4 k. 4 : 3
Metalton Poniatowa
WSK PZL Świdnik
2 : 1
TEPRO Koszalin
 
Mecz o III miejsce
Metalton Poniatowa
3 : 3 k. 4 : 3
TEPRO Koszalin
 
FINAŁ TURNIEJU
Wizopol Chełmek
1 : 1 k. 1 : 2
WSK PZL Świdnik
 
Puchar Fair-Play
Klöckner Poznań
 
Nagrody indywidualne
Król strzelców
Karol Strug
Metalton Poniatowa
Najlepszy piłkarz
Ariel Afeltowicz
Wizopol Chełmek
Najlepszy bramkarz
Piotr Walczyk
WSK PZL Świdnik
 
Wyróżnienia
Dawid Trzepul
Galmet Głubczyce
Marcin Mora
TEPRO Koszalin
Sebastian Gołąb
WSK PZL Świdnik
 
Tabela strzelców turnieju:
Karol Strug
Metalton Poniatowa
11
Dawid Trzepul
Galmet Głubczyce
11
Krzysztof Bugdoł
Poland Alloys Katowice
9
Ireneusz Gryboś
Glinik Gorlice
8
Marcin Nowak
Metalton Poniatowa
7
Bartłomiej Mazurek
Metalton Poniatowa
7
Michał Rosiak
Topex-Methurt Włocławek
7
Jarosław Błaszczak
WSK PZL Świdnik
7
Łukasz Małkowski
Wizopol Chełmek
6
 
                                 Logistyka                                             
..