19-20 stycznia 2008 Łódź - III Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej

« powrót

 
III Mistrzostwa Polski Branży Budowlanej
w halowej piłce nożnej Łódź 2008
 
 
III edycja Mistrzostw Polski Branży Budowlanej odbyła się w Łodzi w dniach 19-20 stycznia 2008 roku. W turnieju wzięły udział reprezentacje 34 firm.
Rozgrywki grupowe pierwszego dnia zadecydowały o awansie do drugiej rundy (24 ekipy), i o tym, którym drużynom pozostała walka w Turnieju Pocieszenia. Jedynymi drużynami z kompletem zwycięstw były: Metalton Poniatowa i OLTECH-Boś Włocławek.
Od rozgrywek o Puchar Pocieszenia rozpoczął się drugi dzień turniejowych zmagań. Trofeum zdobyła drużyna Gealan Rzgów pokonując w finale AGC Warszawa. W turnieju głównym, w drugiej rundzie grupowej najbardziej zacięta walka toczyła się w grupie gdzie los zestawił ze sobą ekipy: Swedwood Lubawa, Urzędowski Ziębice i Skanska. Zwycięsko z tej grupy wyszła ekipa z Lubawy.
W spotkaniach ćwierćfinałowych szczególnie wyróżniło się spotkanie między Cersanitem Wałbrzych i OLTECH-Boś Włocławek. Po pierwsze dramaturgia spotkania i rozstrzygnięcie dopiero w rzutach karnych, po drugie fakt, iż ekipa z Wałbrzycha uczestniczyła po raz czwarty w mistrzostwach i po raz czwarty odpadła po rzutach karnych w ćwierćfinale. Pozostałe mecze tej fazy mimo zaciętości z jaką walczono nie przyniosły już takich emocji. Pewną niespodzianką była porażka drużyny Maxit Polska, którą wymieniano w gronie faworytów.
Półfinały to zdecydowana wygrana ekipy z Włocławka i konkurs karnych w drugim spotkaniu pomiędzy Metalton Poniatowa i Ursa Dąbrowa Górnicza.
Mistrzostwo Polski Branży Budowlanej w halowej piłce nożnej zdobył zespół OLTECH-Boś Włocławek pokonując w finale Ursa Dąbrowa Górnicza. Trzecie miejsce zdobyła ekipa Metalton Poniatowa, a czwarte Consolis Polska. Puchar Fair Play mistrzostw otrzymała drużyna Lafarge Gips.
 
 
Wyniki:
 
 
Grupa I
 
Wyniki
Mercor Gdańsk
3 : 0
Fibris Przemyśl
Vitrosilicon Iłowa
3 : 0
Saint Gobain Gliwice
Mercor Gdańsk
3 : 2
Vitrosilicon Iłowa
Fibris Przemyśl
0 : 2
Saint Gobain Gliwice
Vitrosilicon Iłowa
2 : 3
Fibris Przemyśl
Saint Gobain Gliwice
1 : 1
Mercor Gdańsk
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Mercor Gdańsk
7
7 - 3
awans do II rundy
2. Saint Gobain Gliwice
4
3 - 4
awans do II rundy
3. Fibris Przemyśl
3
3 - 7
awans do II rundy
4. Vitrosilicon Iłowa
3
7 - 6
puchar pocieszenia
 
Grupa II
 
Wyniki
Paroc Trzemeszno
3 : 3
POOL-Spa Gryfice
SigmaKalon Wrocław
1 : 6
Ursa Dąbrowa Górnicza
Paroc Trzemeszno
4 : 1
SigmaKalon Wrocław
POOL-Spa Gryfice
2 : 4
Ursa Dąbrowa Górnicza
SigmaKalon Wrocław
3 : 3
POOL-Spa Gryfice
Ursa Dąbrowa Górnicza
1 : 1
Paroc Trzemeszno
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Ursa Dąbrowa Górnicza
7
11 - 4
awans do II rundy
2. Paroc Trzemeszno
5
8 - 5
awans do II rundy
3. POOL-Spa Gryfice
2
8 - 10
puchar pocieszenia
4. SigmaKalon Wrocław
1
5 - 13
puchar pocieszenia
 
Grupa III
 
Wyniki
AGC Warszawa
0 : 1
Swedwood Lubawa
Roto Frank Lubartów
1 : 2
OBI Rybnik
Swedwood Lubawa
3 : 0
Lafarge Gips
OBI Rybnik
0 : 0
AGC Warszawa
Lafarge Gips
1 : 2
Roto Frank Lubartów
Swedwood Lubawa
2 : 1
OBI Rybnik
Lafarge Gips
1 : 1
AGC Warszawa
Roto Frank Lubartów
0 : 0
Swedwood Lubawa
OBI Rybnik
6 : 0
Lafarge Gips
AGC Warszawa
2 : 6
Roto Frank Lubartów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Swedwood Lubawa
10
6 - 1
awans do II rundy
2. OBI Rybnik
7
9 - 3
awans do II rundy
3. Roto Frank Lubartów
7
9 - 5
awans do II rundy
4. AGC Warszawa
2
3 - 8
puchar pocieszenia
5. Lafarge Gips
1
2 - 12
puchar pocieszenia
 
Grupa IV
 
Wyniki
Swedwood Konstantynów Łódzki
2 : 4
Eltur-Serwis Bogatynia
Cersanit Wałbrzych
12 : 0
Kingspan Lipsko
Eltur-Serwis Bogatynia
3 : 0
SigmaKalon Cieszyn
Kingspan Lipsko
0 : 1
Swedwood Konstantynów Łódzki
SigmaKalon Cieszyn
0 : 5
Cersanit Wałbrzych
Eltur-Serwis Bogatynia
8 : 0
Kingspan Lipsko
SigmaKalon Cieszyn
2 : 0
Swedwood Konstantynów Łódzki
Cersanit Wałbrzych
2 : 1
Eltur-Serwis Bogatynia
Kingspan Lipsko
3 : 6
SigmaKalon Cieszyn
Swedwood Konstantynów Łódzki
2 : 2
Cersanit Wałbrzych
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Cersanit Wałbrzych
10
21 - 3
awans do II rundy
2. Eltur-Sewis Bogatynia
9
16 - 4
awans do II rundy
3. SigmaKalon Cieszyn
6
8 - 11
awans do II rundy
4. Swedwood Konstantynów Łódzki
4
5 - 8
awans do II rundy
5. Kingspan Lipsko
0
3 - 27
puchar pocieszenia
 
Grupa V
 
Wyniki
Maxit Polska
3 : 2
Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
Urzędowski Ziębice
4 : 3
Atlas Łódź
Maxit Polska
4 : 4
Urzędowski Ziębice
Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
1 : 3
Atlas Łódź
Urzędowski Ziębice
5 : 1
Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
Atlas Łódź
2 : 8
Maxit Polska
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Maxit Polska
7
15 - 8
awans do II rundy
2. Urzędowski Ziębice
7
13 - 8
awans do II rundy
3. Atlas Łódź
3
8 - 13
awans do II rundy
4. Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
0
4 - 11
puchar pocieszenia
 
Grupa VI
 
Wyniki
Skanska Polska
1 : 4
PRUiM Gliwice
Castorama Łódź
1 : 0
Gealan Rzgów
Skanska Polska
0 : 0
Castorama Łódź
PRUiM Gliwice
5 : 0
Gealan Rzgów
Castorama Łódź
2 : 2
PRUiM Gliwice
Gealan Rzgów
1 : 3
Skanska Polska
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. PRUiM Gliwice
7
11 - 3
awans do II rundy
2. Castorama Łódź
5
3 - 2
awans do II rundy
3. Skanska Polska
4
4 - 5
awans do II rundy
4. Gealan Rzgów
0
1 - 9
puchar pocieszenia
 
Grupa VII
 
Wyniki
Consolis Polska
4 : 0
IBF Bolesławiec
Atlant Opole
2 : 3
Metalton Poniatowa
Consolis Polska
3 : 1
Atlant Opole
IBF Bolesławiec
2 : 12
Metalton Poniatowa
Atlant Opole
7 : 1
IBF Bolesławiec
Metalton Poniatowa
3 : 0
Consolis Polska
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Metalton Poniatowa
9
18 - 4
awans do II rundy
2. Consolis Polska
6
7 - 4
awans do II rundy
3. Atlant Opole
3
10 - 7
awans do II rundy
4. IBF Bolesławiec
0
3 - 23
puchar pocieszenia
 
Grupa VIII
 
Wyniki
Knauf Bełchatów
2 : 5
OLTECH-Boś Włocławek
Cementownia Odra Opole
5 : 2
WKiZB Zgierz
Knauf Bełchatów
4 : 0
Cementownia Odra Opole
OLTECH-Boś Włocławek
7 : 2
WKiZB Zgierz
Cementownia Odra Opole
0 : 9
OLTECH-Boś Włocławek
WKiZB Zgierz
2 : 5
Knauf Bełchatów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. OLTECH-Boś Włocławek
9
21 - 4
awans do II rundy
2. Knauf Bełchatów
6
11 - 7
awans do II rundy
3. Cementownia Odra Opole
3
5 - 15
awans do II rundy
4. WKiZB Zgierz
0
6 - 17
puchar pocieszenia
 
Tabela pomocnicza po rozgrywkach grupowych: drużyny z 3-miejsc w grupach 4-drużynowych
 
Drużyna
Punkty
Bramki
 
1. Skanska Polska
4
4 - 5
awans
2. Atlant Opole
3
10 - 7
awans
3. Fibris Przemyśl
3
3 - 7
awans
4. Atlas Łódź
3
8 - 13
awans
5. Cementownia Odra Opole
3
5 - 15
awans
6. POOL-Spa Gryfice
2
8 - 10
puchar pocieszenia
 
Tabela pomocnicza po rozgrywkach grupowych: drużyny z 4-miejsc w grupach 5-drużynowych
 
Drużyna
Punkty
Bramki
 
1. Swedwood Konstantynów Łódzki
4
5 - 8
awans
2. AGC Warszawa
2
3 - 8
puchar pocieszenia
 
 
Puchar Pocieszenia
 
 
Grupa X
 
Wyniki
Lafarge Gips
1 : 1
SigmaKalon Wrocław
Gealan Rzgów
3 : 0
IBF Bolesławiec
Kingspan Lipsko
1 : 3
SigmaKalon Wrocław
Gealan Rzgów
1 : 1
Lafarge Gips
Kingspan Lipsko
0 : 3
Lafarge Gips
IBF Bolesławiec
3 : 0 v.o.
SigmaKalon Wrocław
Kingspan Lipsko
1 : 2
IBF Bolesławiec
SigmaKalon Wrocław
0 : 3 v.o.
Gealan Rzgów
Kingspan Lipsko
0 : 2
Gealan Rzgów
IBF Bolesławiec
0 : 0
Lafarge Gips
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. Gealan Rzgów
10
9 - 1
2. IBF Bolesławiec
7
5 - 4
3. Lafarge Gips
6
5 - 2
4. SigmaKalon Wrocław
4
4 - 8
5. Kingspan Lipsko
0
2 - 8
 
Grupa Y
 
Wyniki
WKiZB Zgierz
0 : 4
AGC Warszawa
Vitrosilicon Iłowa
2 : 0
Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
POOL-Spa Gryfice
0 : 0
AGC Warszawa
Vitrosilicon Iłowa
5 : 0
WKiZB Zgierz
POOL-Spa Gryfice
2 : 0
WKiZB Zgierz
Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
0 : 1
AGC Warszawa
POOL-Spa Gryfice
3 : 3
Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
AGC Warszawa
2 : 0
Vitrosilicon Iłowa
POOL-Spa Gryfice
0 : 1
Vitrosilicon Iłowa
Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
4 : 1
WKiZB Zgierz
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. AGC Warszawa
10
7 - 0
2. Vitrosilicon Iłowa
9
8 - 2
3. POOL-Spa Gryfice
5
5 - 4
4. Lhoist Opolwap Tarnów Opolski
4
7 - 8
5. WKiZB Zgierz
0
1 - 15
 
Finał Pucharu Pocieszenia
Gealan Rzgów
2 : 1
AGC Warszawa
 
 
II Runda grupowa
 
 
Grupa A
 
Wyniki
Castorama Łódź
5 : 1
Cementownia Odra Opole
Maxit Polska
1 : 0
Cementownia Odra Opole
Maxit Polska
3 : 1
Castorama Łódź
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Maxit Polska
6
4 - 1
awans do ¼ finału
2. Castorama Łódź
3
6 - 4
 
3. Cementownia Odra Opole
0
1 - 6
 
 
Grupa B
 
Wyniki
Consolis Polska
6 : 0
Roto Frank Lubartów
Mercor Gdańsk
1 : 0
Roto Frank Lubartów
Mercor Gdańsk
0 : 1
Consolis Polska
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Consolis Polska
6
7 - 0
awans do ¼  finału
2. Mercor Gdańsk
3
1 - 1
 
3. Roto-Frank Lubartów
0
0 - 7
 
 
Grupa C
 
Wyniki
Paroc Trzemeszno
3 : 1
Fibris Przemyśl
Metalton Poniatowa
4 : 0
Fibris Przemyśl
Metalton Poniatowa
3 : 0
Paroc Trzemeszno
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Metalton Poniatowa
6
7 - 0
awans do ¼ finału
2. Paroc Trzemeszno
3
3 - 4
 
3. Fibris Przemyśl
0
1 - 7
 
 
Grupa D
 
Wyniki
Saint Gobain Gliwice
4 : 5
Atlant Opole
PRUiM Gliwice
5 : 0
Atlant Opole
PRUiM Gliwice
5 : 2
Saint Gobain Gliwice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. PRUiM Gliwice
6
10 - 2
awans do ¼ finału
2. Atlant Opole
3
5 - 9
 
3. Saint Gobain Gliwice
0
6 - 10
 
 
Grupa E
 
Wyniki
Knauf Bełchatów
3 : 1
Swedwood Konstantynów Łódzki
Ursa Dąbrowa Górnicza
8 : 0
Swedwood Konstantynów Łódzki
Ursa Dąbrowa Górnicza
2 : 1
Knauf Bełchatów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Ursa Dąbrowa Górnicza
6
10 - 1
awans do ¼ finału
2. Knauf Bełchatów
3
4 - 3
 
3. Swedwood Konstantynów Łódzki
0
1 - 11
 
 
Grupa F
 
Wyniki
Urzędowski Ziębice
1 : 0
Skanska Polska
Swedwood Lubawa
3 : 1
Skanska Polska
Swedwood Lubawa
1 : 0
Urzędowski Ziębice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Swedwood Lubawa
6
4 - 1
awans do ¼ finału
2. Urzędowski Ziębice
3
1 - 1
 
3. Skanska Polska
0
1 - 4
 
 
Grupa G
 
Wyniki
OBI Rybnik
1 : 1
Atlas Łódź
Cersanit Wałbrzych
6 : 2
Atlas Łódź
Cersanit Wałbrzych
3 : 0
OBI Rybnik
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Cersanit Wałbrzych
6
9 - 2
awans do ¼ finału
2. OBI Rybnik
1
1 - 4
 
3. Atlas Łódź
1
3 - 7
 
 
Grupa H
 
Wyniki
Eltur-Serwis Bogatynia
2 : 2
SigmaKalon Cieszyn
OLTECH-Boś Włocławek
5 : 1
SigmaKalon Cieszyn
OLTECH-Boś Włocławek
8 : 1
Eltur-Serwis Bogatynia
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. OLTECH-Boś Włocławek
6
13 - 2
awans do ¼ finału
2. SigmaKalon Cieszyn
1
3 - 7
 
3. Eltur-Serwis Bogatynia
1
3 - 10
 
 
Faza finałowa
 
 
¼ Finału
Cersanit Wałbrzych
2 : 2 k 6 : 7
OLTECH-Boś Włocławek
Maxit Polska
0 : 4
Consolis Polska
Metalton Poniatowa
5 : 2
PRUiM Gliwice
Ursa Dąbrowa Górnicza
3 : 1
Swedwood Lubawa
 
½ Finału
OLTECH-Boś Włocławek
6 : 0
Consolis Polska
Metalton Poniatowa
2 : 2 k. 3 : 4
Ursa Dąbrowa Górnicza
 
Mecz o III miejsce
Metalton Poniatowa
2 : 1
Consolis Polska
 
FINAŁ TURNIEJU
OLTECH-Boś Włocławek
2 : 0
Ursa Dąbrowa Górnicza
 
Puchar Fair-Play
Lafarge Gips
 
Nagrody indywidualne
Król strzelców
Mariusz Gawroński
OLTECH-Boś Włocławek
Najlepszy piłkarz
Bartłomiej Mazurek
Metalton Poniatowa
Najlepszy bramkarz
Andrzej Lewandowski
Swedwood Lubawa
 
Wyróżnienia
Piotr Potęga
Consolis Polska
Adrian Muszyński
Ursa Dąbrowa Górnicza
Maciej Strzemiński
Ursa Dąbrowa Górnicza
 
Tabela strzelców turnieju:
Mariusz Gawroński
Oltech-Boś Włocławek
18
Jarosław Dudiak
Cersanit Wałbrzych
11
Przemysław Łabuz
Ursa Dąbrowa Górnicza
9
Bartłomiej Mazurek
Metalton Poniatowa
9
Karol Strug
Metalton Poniatowa
8
Krzysztof Gardzielewski
Maxit Polska
8
Mateusz Bobrowski
Knauf Bełchatów
8
Zbigniew Zawadzki
Cersanit Wałbrzych
8
Dariusz Rak
Ursa Dąbrowa Górnicza
7
Arkadiusz Gierszewski
Maxit Polska
7
                                 Logistyka                                             
..