14-15 czerwca 2008 Chorzów - II Mistrzostwa Polski Branży Metalowej w piłce nożnej

« powrót

 
II Mistrzostwa Polski Branży Metalowej
w piłce nożnej - Chorzów 2008
 
 
Druga edycja Mistrzostw Polski Branży Metalowej w piłce nożnej, odbyła się w Chorzowie w dniach 14-15 czerwca 2008 roku. Zawody rozegrano na boisku wchodzącym w skład kompleksu Stadionu Śląskiego.
Od początku rozgrywek widać było, że niektóre ekipy bardzo poważnie podchodziły do rywalizacji i za cel stawiały sobie tytuł mistrzowski. Jedynie w grupie „F”, po wycofaniu się faworyta – Stoczni Gdańsk, rywalizacja była mniejsza, lecz i tu nie zabrakło zaciętości. Pewną niespodzianką było odpadnięcie drużyny CBJ Lubin, która powetowała to sobie w drugim dniu mistrzostw zdobywając Puchar Pocieszenia.
W drugim dniu turnieju w rozgrywkach grupowych spotkały się drużyny Sipma Lublin i poprzedni mistrz Wizopol Chełmek. Medaliści poprzednich mistrzostw stworzyli bardzo emocjonujące widowisko, w którym górą była ekipa z Lublina, nie pozwalając drużynie Wizopolu na obronę tytułu. Bardzo blisko awansu do ćwierćfinału była drużyna WSK PZL-Rzeszów, jednak remis z przyszłym vice-mistrzem nie dał ekipie awansu.
Ćwierćfinały, poza kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa drużyną Methurt-Topex Włocławek, to emocjonujące spotkania, kończące się jedno bramkową wygraną jednej z ekip. Jeszcze bardziej zacięte były spotkania półfinałowe gdzie o wygranej decydowały rzuty karne. Właśnie przegrane jedenastki zadecydowały, że dopiero czwarte miejsce zdobyła ekipa Methurt-Topex Włocławek, przegrywając w meczu o trzecie miejsce z drużyną Bryka Chorzów.
Mecz finałowy zakończył się zwycięstwem ekipy Orzeł Biały Bytom, która pokonała drużynę Pietrzak Gostynin 2 : 1.
Puchar Fair Play mistrzostw otrzymała drużyna Sipma Lublin.
 
 
Wyniki:
 
Grupa A
 
Wyniki
Orzeł Biały Bytom
6 : 0
Energomontaż Południe Katowice
Agie Charmilles Sękocin
0 : 5
WSK PZL Rzeszów
Orzeł Biały Bytom
9 : 0
Agie Charmilles Sękocin
Energomontaż Południe Katowice
0 : 6
WSK PZL Rzeszów
WSK PZL Rzeszów
0 : 4
Orzeł Biały Bytom
Energomontaż Południe Katowice
2 : 0
Agie Charmilles Sękocin
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Orzeł Biały Bytom
9
19 - 0
awans do II rundy
2. WSK PZL Rzeszów
6
11 - 4
awans do II rundy
3. Energomontaż Południe Katowice
3
2 - 12
awans do II rundy
4. Agie Charmilles Sękocin
0
0 - 16
puchar pocieszenia
 
Grupa B
 
Wyniki
Wizopol Chełmek
4 : 0
WZM Siemianowice Śląskie
Bumar Fablok Chrzanów
13 : 0
A.Berger Kędzierzyn-Koźle
Wizopol Chełmek
5 : 2
Bumar Fablok Chrzanów
WZM Siemianowice Śląskie
4 : 0
A.Berger Kędzierzyn-Koźle
A.Berger Kędzierzyn-Koźle
1 : 12
Wizopol Chełmek
WZM Siemianowice Śląskie
2 : 10
Bumar Fablok Chrzanów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Wizopol Chełmek
9
21 - 3
awans do II rundy
2. Bumar-Fablok Chrzanów
6
25 - 7
awans do II rundy
3. WZM Siemianowice Śląskie
3
6 - 14
awans do II rundy
4. A.Berger Kędzierzyn-Koźle
0
1 - 29
puchar pocieszenia
 
Grupa C
 
Wyniki
Sipma Lublin
2 : 3
Petro Mechanika Płock
Alstom Konstal Chorzów
4 : 1
Centrostal Katowice
Sipma Lublin
5 : 1
Alstom Konstal Chorzów
Petro Mechanika Płock
8 : 2
Centrostal Katowice
Centrostal Katowice
0 : 10
Sipma Lublin
Petro Mechanika Płock
1 : 1
Alstom Konstal Chorzów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Petro Mechanika Płock
7
12 - 5
awans do II rundy
2. Sipma Lublin
6
17 - 4
awans do II rundy
3. Alstom Konstal Chorzów
4
6 - 7
awans do II rundy
4. Centrostal Górnośląski Katowice
0
3 - 22
puchar pocieszenia
 
Grupa D
 
Wyniki
Sevroll System Warszawa
1 : 3
Bryka Chorzów
Kalmet Gliwice
0 : 2
Brembo Dąbrowa Górnicza
Sevroll System Warszawa
10 : 0
Kalmet Gliwice
Bryka Chorzów
1 : 0
Brembo Dąbrowa Górnicza
Brembo Dąbrowa Górnicza
1 : 6
Sevroll System Warszawa
Bryka Chorzów
9 : 0
Kalmet Gliwice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Bryka Chorzów
9
13 - 1
awans do II rundy
2. Sevroll System Warszawa
6
17 - 4
awans do II rundy
3. Brembo Dąbrowa Górnicza
3
3 - 7
awans do II rundy
4. Kalmet Gliwice
0
0 - 21
puchar pocieszenia
 
Grupa E
 
Wyniki
Methurt-Topex Włocławek
8 : 0
Finnveden Bielsko-Biała
Universal-Stal Ruda Śląska
0 : 1
Can Pack Kraków
Methurt-Topex Włocławek
7 : 2
Universal-Stal Ruda Śląska
Finnveden Bielsko-Biała
0 : 2
Can Pack Kraków
Can Pack Kraków
0 : 1
Methurt-Topex Włocławek
Finnveden Bielsko-Biała
1 : 3
Universal-Stal Ruda Śląska
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Methurt-Topex Włocławek
9
16 - 2
awans do II rundy
2. Can Pack Kraków
6
3 - 1
awans do II rundy
3. Universal-Stal Ruda Śląska
3
5 - 9
awans do II rundy
4. Finnveden Bielsko-Biała
0
1 - 13
puchar pocieszenia
 
Grupa F
 
Wyniki
Stocznia Gdańsk
 
Klockner Sosnowiec
PMP Radom
3 : 3
Stalobrex Poręba
Stocznia Gdańsk
 
PMP Radom
Klockner Sosnowiec
0 : 3
Stalobrex Poręba
Stalobrex Poręba
 
Stocznia Gdańsk
Klockner Sosnowiec
1 : 1
PMP Radom
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Stalobrex Poręba
4
6 - 3
awans do II rundy
2. PMP Radom
2
4 - 4
awans do II rundy
3. Klockner Sosnowiec
1
1 - 4
awans do II rundy
 
Grupa G
 
Wyniki
CBJ Lubin
0 : 2
Pietrzak Gostynin
Klockner Poznań
0 : 4
PZ PKN Orlen Płock
CBJ Lubin
1 : 2
Klockner Poznań
Pietrzak Gostynin
4 : 0
PZ PKN Orlen Płock
PZ PKN Orlen Płock
3 : 1
CBJ Lubin
Pietrzak Gostynin
5 : 0
Klockner Poznań
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Pietrzak Gostynin
9
11 - 0
awans do II rundy
2. PZ PKN Orlen Płock
6
7 - 5
awans do II rundy
3. Klockner Poznań
3
2 - 10
awans do II rundy
4. CBJ Lubin
0
2 - 7
puchar pocieszenia
 
 
Puchar Pocieszenia
 
 
Grupa X
 
Wyniki
A.Berger Kędzierzyn-Koźle
3 : 2
Kalmet Gliwice
Agie Charmilles Sękocin
0 : 1
Kalmet Gliwice
Agie Charmilles Sękocin
0 : 1
A.Berger Kędzierzyn-Koźle
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. A.Berger Kędzierzyn-Koźle
6
4 - 2
2. Kalmet Gliwice
3
3 - 3
3. Agie Charmilles Sękocin
0
0 - 2
 
Grupa Y
 
Wyniki
Centrostal Górnośląski Katowice
2 : 1
Finnveden Bielsko-Biała
Finnveden Bielsko-Biała
0 : 3
CBJ Lubin
CBJ Lubin
1 : 0
Centrostal Górnośląski Katowice
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
1. CBJ Lubin
6
4 - 0
2. Centrostal Górnośląski Katowice
3
2 - 2
3. Finnveden Bielsko-Biała
0
1 - 5
 
Finał Pucharu Pocieszenia
A.Berger Kędzierzyn-Koźle
 2 : 3
CBJ Lubin
 
 
II Runda grupowa
 
 
Grupa 1
 
Wyniki
Bumar Fablok Chrzanów
4 : 2
Alstom Konstal Chorzów
Orzeł Biały Bytom
8 : 0
Alstom Konstal Chorzów
Orzeł Biały Bytom
0 : 0
Bumar Fablok Chrzanów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Orzeł Biały Bytom
4
8 - 0
awans do ¼ finału
2. Bumar Fablok Chrzanów
4
4 - 2
 
3. Alstom Konstal Chorzów
0
2 - 12
 
 
Grupa 2
 
Wyniki
Sipma Lublin
4 : 0
Brembo Dąbrowa Górnicza
Wizopol Chełmek
8 : 1
Brembo Dąbrowa Górnicza
Wizopol Chełmek
1 : 2
Sipma Lublin
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Sipma Lublin
6
6 - 1
awans do ¼  finału
2. Wizopol Chełmek
3
9 - 3
 
3. Brembo Dąbrowa Górnicza
0
1 - 12
 
 
Grupa 3
 
Wyniki
Sevroll System Warszawa
9 : 1
Universal-Stal Ruda Śląska
Petro Mechanika Płock
4 : 0
Universal-Stal Ruda Śląska
Petro Mechanika Płock
3 : 3
Sevroll System Warszawa
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Sevroll System Warszawa
4
12 - 4
awans do ¼ finału
2. Petro Mechanika Płock
4
7 - 3
awans do ¼ finału
3. Universal-Stal Ruda Śląska
0
1 - 13
 
 
Grupa 4
 
Wyniki
Can Pack Kraków
5 : 0
Klockner Sosnowiec
Bryka Chorzów
7 : 0
Klockner Sosnowiec
Bryka Chorzów
5 : 1
Can Pack Kraków
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Bryka Chorzów
6
12 - 1
awans do ¼ finału
2. Can Pack Kraków
3
6 - 5
 
3. Klockner Sosnowiec
0
0 - 12
 
 
Grupa 5
 
Wyniki
PMP Radom
1 : 2
Klockner Poznań
Methurt-Topex Włocławek
3 : 0
Klockner Poznań
Methurt-Topex Włocławek
10 : 0
PMP Radom
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Methurt-Topex Włocławek
6
13 - 0
awans do ¼ finału
2. Klockner Poznań
3
2 - 4
 
3. PMP Radom
0
1 - 2
 
 
Grupa 6
 
Wyniki
PZ PKN Orlen Płock
2 : 1
Energomontaż-Południe Katowice
Stalobrex Wysoka
3 : 1
Energomontaż-Południe Katowice
Stalobrex Wysoka
0 : 5
PZ PKN Orlen Płock
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. PZ PKN Orlen Płock
6
7 - 1
awans do ¼ finału
2. Stalobrex Wysoka
3
3 - 6
 
3. Energomontaż-Południe Katowice
0
2 - 5
 
 
Grupa 7
 
Wyniki
WSK PZL Rzeszów
2 : 0
WZM Siemianowice Śląskie
Pietrzak Gostynin
3 : 1
WZM Siemianowice Śląskie
Pietrzak Gostynin
1 : 1
WSK PZL Rzeszów
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. Pietrzak Gostynin
4
4 - 2
awans do ¼ finału
2. WSK PZL Rzeszów
4
3 - 1
 
3. WZM Siemianowice Śląskie
0
1 - 5
 
 
 
Faza finałowa
 
 
¼ Finału
Sipma Lublin
0 : 1
Orzeł Biały Bytom
Sevroll System Warszawa
2 : 3
Bryka Chorzów
Methurt-Topex Włocławek
6 : 0
PZ PKN Orlen Płock
Pietrzak Gostynin
1 : 0
Petro Mechanika Płock
 
½ Finału
Orzeł Biały Bytom
1 : 1 k. 3 : 1
Bryka Chorzów
Methurt-Topex Włocławek
2 : 2 k. 2 : 3
Pietrzak Gostynin
 
Mecz o III miejsce
Bryka Chorzów
3 : 3 k. 2 : 1
Methurt-Topex Włocławek
 
FINAŁ TURNIEJU
Orzeł Biały Bytom
2 : 1
Pietrzak Gostynin
 
Puchar Fair-Play
Sipma Lublin
 
Nagrody indywidualne
Król strzelców
Paweł Milankiewicz
Sevroll System Warszawa
Najlepszy piłkarz
Bartek Tarnówka
Bryka Chorzów
Najlepszy bramkarz
Piotr Wacławczyk
Orzeł Biały Bytom
 
Wyróżnienia
Mariusz Gawroński
Methurt-Topex Włocławek
Bartosz Bałkowski
Orzeł Biały Bytom
Łukasz Szczepkowski
Pietrzak Gostynin
 
Tabela strzelców turnieju:
Paweł Milankiewicz
Sevroll System Warszawa
19
Mariusz Gawroński
Methurt-Topex Włocławek
16
Adam Benjamin
Orzeł Biały Bytom
13
Bartek Tarnówka
Bryka Chorzów
11
Bartosz Bałkowski
Orzeł Biały Bytom
11
Hubert Jaśkiewicz
Pietrzak Gostynin
7
Dariusz Rymaszewski
Bryka Chorzów
7
Krzysztof Chudziak
Sipma Lublin
7
Krystian Maroń
Wizopol Chełmek
7
Artur Oczkowski
Bumar-Fablok Chrzanów
7
Dariusz Czyszczoń
Bumar-Fablok Chrzanów
7
                                 Logistyka                                             
..