15-16 lisopada 2008 Kraków - IV Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych Energetycznych i Gazowniczych w halowej piłce nożnej

« powrót

IV Mistrzostwa Polski Firm Komunalnych
Energetycznych i Gazowniczych
w halowej piłce nożnej Kraków 2008
 
IV edycja Mistrzostw Polski Firm Komunalnych Energetycznych i Gazowniczych odbyła się w Krakowie w dniach 15-16 listopada 2008 roku. Do udziału w turnieju zgłosiło się aż 27 firm. Po raz pierwszy rozgrywki przeprowadzono wg nowej formuły, która spotkała się z aprobatą firm uczestniczących w zawodach. Rozgrywki grupowe nie zakończyły się jak zawsze pierwszego dnia, lecz były rozłożone na dwa dni turniejowe spowodowało to, że po pierwszym dniu tylko kilka firm straciło szanse na końcowy sukces. W pierwszych swoich meczach najlepsze wrażenie zrobiły drużyny: Lubzel Dystrybucja Lublin, PKP Energetyka Gliwice, Elektrownia Łaziska, MZGK Piotrków Trybunalski oraz RPWiK Sosnowiec. Kilka innych firm również zaprezentowało się całkiem nieźle, zgłaszając aspiracje do czołowych miejsc. Bardzo dużą niespodzianką było odpadnięcie z rywalizacji, już na szczeblu grupowym drużyn MZB Wałbrzych, PKG Konstantynów Łódzki, a przede wszystkim MPEC Białystok, która niemal we wszystkich dotychczasowych turniejach stawała na „pudle”. Od fazy 1/8 turnieju obowiązywał system pucharowy. Na tym szczeblu rozgrywek odpadły faworyzowane drużyny PKP Energetyka Gliwice, Lubzel Dystrybucja z Lublina, oraz obrońca tytułu mistrzowskiego Karpacka Spółka Gazownicza z Tarnowa, którą pokonała drużyna Elektrowni Turów z Bogatyni. Wyniki Meczów ¼ nie można uznać za niespodziewane gdyż na tym szczeblu rozgrywek pozostają już tylko sami najlepsi i każdy wynik jest możliwy. Spotkania decydujące o podziale miejsc zakończyły się zdecydowanym zwycięstwem drużyny Elektrowni Łaziska, która w meczu finałowym pokonała MZGK Piotrków Trybunalski 4:1. W meczu o 3 miejsce drużyna Elektrowni Turów zwyciężyła dopiero w rzutach karnych ekipę Remondis Łódź.
Mistrzom  Polski  serdecznie  gratulujemy  zwycięstwa  w  turnieju.
Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w zawodach i stworzenie świetnej sportowej atmosfery. Reportaż z turnieju do obejrzenia również na: http://www.youtube.com/watch?v=_SeLfPWNcow
Serdecznie zapraszamy wszystkich, do uczestnictwa w kolejnych edycjach turnieju.
 
Wyniki:
 
 
Grupa A
 
Wyniki
MPEC Białystok
0 : 0
MZB Wałbrzych
PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
2 : 1
PKP Energetyka Gliwice
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
4 : 1
MPWiK Kraków
PKE Elektrownia Łaziska
4 : 0
MPEC Białystok
MZB Wałbrzych
1 : 3
PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
PKP Energetyka Gliwice
2 : 1
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
MPEC Białystok
3 : 1
MPWiK Kraków
MZB Wałbrzych
0 : 5
PKE Elektrownia Łaziska
PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
0 : 0
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
MZB Wałbrzych
3 : 1
MPWiK Kraków
PKP Energetyka Gliwice
1 : 1
PKE Elektrownia Łaziska
MPEC Białystok
1 : 1
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
7 : 1
MPWiK Kraków
MPEC Białystok
0 : 4
PKP Energetyka Gliwice
PGE Turów Bogatynia
2 : 4
PKE Elektrownia Łaziska
PKE Elektrownia Łaziska
5 : 0
MPWiK Kraków
MZB Wałbrzych
 0 : 2
PKP Energetyka Gliwice
MPEC Białystok
0 : 2
PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
MZB Wałbrzych
0 : 3
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
PKP Energetyka Gliwice
8 : 1
MPWiK Kraków
PKE Elektrownia Łaziska
4 : 0
PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. PKE Elektrownia Łaziska
16
23 - 3
awans do ⅛ finału
2. PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
13
14 - 7
awans do ⅛ finału
3. PKP Energetyka Gliwice
13
18 - 5
awans do ⅛ finału
4. PGE Elektrownia Turów Bogatynia
8
11 - 8
awans do ⅛ finału
5. MPEC Białystok
5
4 - 12
 
6. MZB Wałbrzych
4
4 - 14
 
7. MPWiK Kraków
0
5 - 30
 
 
Grupa B
 
Wyniki
KSG Tarnów
1 : 4
RPWiK Katowice
SEC Szczecin
3 : 1
PWiK Starachowice
PUK Gryfino
3 : 1
MSG Warszawa
MPO Warszawa
3 : 9
KSG Tarnów
RPWiK Katowice
1 : 3
SEC Szczecin
PWiK Starachowice
0 : 4
PUK Gryfino
KSG Tarnów
9 : 0
MSG Warszawa
RPWiK Katowice
2 : 2
MPO Warszawa
SEC Szczecin
3 : 1
PUK Gryfino
RPWiK Katowice
5 : 1
MSG Warszawa
PWiK Starachowice
2 : 5
MPO Warszawa
KSG Tarnów
5 : 0
PUK Gryfino
SEC Szczecin
7 : 0
MSG Warszawa
KSG Tarnów
7 : 1
PWiK Starachowice
PUK Gryfino
1 : 0
MPO Warszawa
MSG Warszawa
0 : 3 v.o.
MPO Warszawa
RPWiK Katowice
5 : 0
PWiK Starachowice
KSG Tarnów
6 : 1
SEC Szczecin
RPWiK Katowice
3 : 0
PUK Gryfino
PWiK Starachowice
3 : 0 v.o.
MSG Warszawa
MPO Warszawa
1 : 2
SEC Szczecin
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. KSG Tarnów
15
37 - 9
awans do ⅛ finału
2. SEC Szczecin
15
19 - 10
awans do ⅛ finału
3. RPWiK Katowice
13
20 - 7
awans do ⅛ finału
4. PUK Gryfino
9
9 - 12
awans do ⅛ finału
5. MPO Warszawa
7
14 - 16
 
6. PWiK Starachowice
3
7 - 24
 
7. MSG Warszawa
0
2 - 30
 
 
Grupa C
 
Wyniki
PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
1 : 1
ARMA Skawina
GPEC Gdańsk
2 : 3
MZO Pruszków
PKG Konstantynów Łódzki
4 : 0
PGNiG Kraków
RPWiK Sosnowiec
3 : 0
PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
ARMA Skawina
5 : 0
GPEC Gdańsk
MZO Pruszków
1 : 1
PKG Konstantynów Łódzki
PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
1 : 2
PGNiG Kraków
ARMA Skawina
1 : 2
RPWiK Sosnowiec
GPEC Gdańsk
0 : 5
PK G Konstantynów Łódzki
ARMA Skawina
4 : 0
PGNiG Kraków
MZO Pruszków
0 : 8
RPWiK Sosnowiec
PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
2 : 1
PKG Konstantynów Łódzki
GPEC Gdańsk
0 : 2
PGNiG Kraków
PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
2 : 1
MZO Pruszków
PKG Konstantynów Łódzki
0 : 2
RPWiK Sosnowiec
PGNiG Kraków
1 : 0
RPWiK Sosnowiec
ARMA Skawina
4 : 0
MZO Pruszków
PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
2 : 0
GPEC Gdańsk
ARMA Skawina
4 : 0
PKG Konstantynów Łódzki
MZO Pruszków
0 : 3
PGNiG Kraków
RPWiK Sosnowiec
3 : 1
GPEC Gdańsk
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. RPWiK Sosnowiec
15
18 - 3
awans do ⅛ finału
2. ARMA Skawina
13
19 - 3
awans do ⅛ finału
3. PGNiG Kraków
12
8 - 9
awans do ⅛ finału
4. PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
10
8 - 8
awans do ⅛ finału
5. PGK Konstantynów Łódzki
7
11 - 9
 
6. MZO Pruszków
4
5 - 20
 
7. GPEC Gdańsk
0
3 - 20
 
 
Grupa D
 
Wyniki
Remondis Łódź
0 : 2
MPWiK Żywiec
RCGW-Ś Tychy
5 : 1
MZK Słupsk
MZGK Piotrków Trybunalski
6 : 2
PSE-Operator Warszawa
MPWiK Żywiec
2 : 2
RCGW-Ś Tychy
MZK Słupsk
0 : 7
MZGK Piotrków Trybunalski
Remondis Łódź
2 : 1
PSE-Operator Warszawa
RCGW-Ś Tychy
0 : 3
MZGK Piotrków Trybunalski
MPWiK Żywiec
2 : 0
PSE-Operator Warszawa
Remondis Łódź
7 : 1
MZK Słupsk
RCGW-Ś Tychy
3 : 3
PSE-Operator Warszawa
Remondis Łódź
1 : 2
MZGK Piotrków Trybunalski
MPWiK Żywiec
7 : 1
MZK Słupsk
Remondis Łódź
2 : 0
RCGW-Ś Tychy
MPWiK Żywiec
1 : 1
MZGK Piotrków Trybunalski
MZK Słupsk
1 : 4
PSE-Operator Warszawa
 
Tabela grupy
Punkty
Bramki
 
1. MZGK Piotrków Trybunalski
15
19 - 4
awans do ⅛ finału
2. MPWiK Żywiec
11
14 - 4
awans do ⅛ finału
3. Remondis Łódź
9
12 - 6
awans do ⅛ finału
4. RCGW-Ś Tychy
5
10 - 11
awans do ⅛ finału
5. PSE-Operator Warszawa
4
10 - 14
 
6. MZK Słupsk
0
4 - 30
 
 
 
Faza finałowa
 
 
⅛ Finału
PKE Elektrownia Łaziska
3 : 1
PUK Gryfino
PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
1 : 1 k. 0 : 2
RPWiK Katowice
PKP Energetyka Gliwice
1 : 1 k. 5 : 6
SEC Szczecin
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
4 : 1
KSG Tarnów
RPWiK Sosnowiec
4 : 1
RCGW-Ś Tychy
ARMA Skawina
1 : 5
Remondis Łódź
PGNiG Kraków
2 : 3
MPWiK Żywiec
PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
0 : 2
MZGK Piotrków Trybunalski
 
¼ Finału
PKE Elektrownia Łaziska
5 : 1
RPWiK Katowice
SEC Szczecin
2 : 5
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
RPWiK Sosnowiec
2 : 2 k. 1 : 3
Remondis Łódź
MPWiK Żywiec
2 : 3
MZGK Piotrków Trybunalski
 
½ Finału
PKE Elektrownia Łaziska
4 : 1
Remondis Łódź
PGE Elektrownia Turów B.
1 : 5
MZGK Piotrków Trybunalski
 
Mecz o III miejsce
Remondis Łódź
0 : 0 k. 3 : 4
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
 
FINAŁ TURNIEJU
PKE Elektrownia Łaziska
 4 : 1
MZGK Piotrków Trybunalski
 
Puchar Fair-Play
SEC Szczecin
PK G Konstantynów Łódzki
 
Nagrody indywidualne
Król strzelców
Sebastian Wojciechowski
Elektrownia Łaziska
Najlepszy piłkarz
Szymon Leszczuk
MZGK Piotrków Trybunalski
Najlepszy bramkarz
Krzysztof Mitera
Remondis Łódź
 
Wyróżnienia
Łukasz Kowal
RPWiK Katowice
Dawid Lato
SEC Szczecin
Adam Łuszczyk
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
 
Tabela strzelców turnieju:
Sebastian Wojciechowski
Elektrownia Łaziska
16
Paweł Kijak
RPWiK Sosnowiec
13
Damian Stankowski
MZGK Piotrków Trybunalski
12
Dawid Lato
SEC Szczecin
11
Łukasz Kowal
RPWiK Katowice
10
Michał Pitala
ARMA Skawina
10
Robert Brończyk
MPWiK Żywiec
8
Mateusz Żak
Elektrownia Łaziska
7
Tomasz Prokop
KSG Tarnów
7
Marcin Gąsior
KSG Tarnów
7
Marcin Leszczuk
MZGK Piotrków Trybunalski
7
Arkadiusz Przybyła
Elektrownia Łaziska
6
Marcin Chrzanowski
PGE Elektrownia Turów Bogatynia
6
Marcin Mucha
PKP Energetyka Gliwice
6
Grzegorz Jasiak
KSG Tarnów
6
Marcin Kopacki
Remondis Łódź
6
 
Klasyfikacja końcowa:
1 Miejsce
                             Elektrownia Łaziska
2 Miejsce
                             MZGK Piotrków Trybunalski
3 Miejsce
                             PGE Elektrownia Turów Bogatynia
4 Miejsce
                             Remondis Łódź
5-8 Miejsce
                             RPWiK Katowice
 
                             SEC Szczecin
 
                             RPWiK Sosnowiec
 
                             MPWiK Żywiec
9-16 Miejsce
                             PGE Lubzel Dystrybucja Lublin
 
                             PKP Energetyka Gliwice
 
                             ARMA Skawina
 
                             PGNiG Kraków
 
                             PGE Dolna Odra Nowe Czarnowo
 
                             PUK Gryfino
 
                             KSG Tarnów
 
                             RCGW-Ś Tychy
17-27 Miejsce
                             PSE-Operator Warszawa
 
                             MPO Warszawa
 
                             PWiK Starachowice
 
                             MSG Warszawa
 
                             MZK Słupsk
 
                             PKG Konstantynów Łódzki
 
                             MZO Pruszków
 
                             GPEC Gdańsk
 
                             MPO Warszawa
 
                             PWiK Starachowice
 
                             MSG Warszawa
                                 Logistyka                                             
..